Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 31 stycznia 2017

Chomiki po spożyciu kukurydzy GMO, stają się kanibalami

Hamster

Jak alarmują naukowcy, dzikie chomiki żyjące w północno-wschodniej Francji, po spożyciu kukurydzy stają się kanibalami, pożerającymi własne potomstwo.
O odkryciu poinformowano w ubiegłym tygodniu w czasopiśmie „Proceedings Journal of Royal Society of London”, wskazując monokulturę przemysłową jako czynnik, który wpłynął na zmianę zachowania chomików. Odżywiające się niegdyś różnymi ziarnami, korzeniami i owadami gryzonie żyją dziś na wyjałowionej ziemi, a ich głównym posiłkiem stała się genetycznie modyfikowana kukurydza. Monotonna dieta powoduje, że polne zwierzęta stają się coraz bardziej głodne.
Grupa naukowców pod kierownictwem Mathilde Tissier z uniwersytetu w Strasburgu, postanowiła ustalić czy dieta chomików wpływa na ich zdolność do reprodukcji w środowisku naturalnym. Na początku porównano gryzonie, które odżywiały się kukurydzą, z tymi, których dieta to koniczyna i robaki. Nie było praktycznie żadnej różnicy w liczbie urodzeń oraz w wartości odżywczej różnych pokarmów. Kiedy jednak przeanalizowano ich długość życia, różnica była dramatyczna. Około 4/5 chomików, których matki odżywiały się koniczyną lub robakami, dożywało samodzielności. Tylko 5% chomików, których matki karmione były kukurydzą, udało się przetrwać.
Poza tym, że samice pożerały swoje potomstwo, wykazywały też inne nieprawidłowości. Na ogół słodkie i niewinne chomiki, biegały w kółko i zachowywały się agresywnie także w stosunku do badaczy. Ich język stał się ciemny, a krew tak gęsta, że ciężko było pobrać próbki. Naukowcy stwierdzili, że objawy są spowodowane brakiem witaminy B3. Postanowiono więc przeprowadzić kolejny eksperyment, a mianowicie uzupełnić dietę gryzoni, odżywiających się kukurydzą, o wspomnianą wcześniej witaminę. Nie jest zaskoczeniem, że to wystarczyło, aby wyeliminować przerażające objawy i zapobiegać pożeraniu młodych przez samice.
Naukowcy podkreślili jak istotne jest, aby powrócić do tradycyjnego rolnictwa: „Wiedząc, że gatunki te już teraz muszą zmierzyć się z wieloma zagrożeniami, a większość z nich jest zagrożona wyginięciem, to pilne jest, aby przywrócić szeroką gamę, zdrowo uprawianych roślin.”
Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Phys.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
***\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony
https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378