czwartek, 30 lipca 2020

Białaczka.


To nazwa grupy chorób nowotworowych układu krwiotwórczego. Nazwa historycznie wywodzi się od białawego koloru próbki krwi chorego na ostrą białaczkę. Białaczka charakteryzuje się ilościowymi i jakościowymi zmianami leukocytów we krwi, szpiku i narządach wewnętrznych (śledzionie, węzłach chłonnych). Występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet w proporcji 3:2. Zmienione leukocyty powstają z komórek macierzystych w wyniku tzw. transformacji białaczkowej. Dochodzi do trwałych zmian cytokinetycznych, metabolicznych i antygenowych. Ich przyczyną może być kilka współdziałających ze sobą czynników, np. retrowirusy, predyspozycje osobnicze (geny), czynniki zewnętrzne np. promieniowanie jonizujące, środki chemiczne, zanieczyszczenie środowiska, zakażenia. Czynniki te ułatwiają transformację białaczkową lub osłabiają układ immunologiczny.
Podział białaczek:
-ostra białaczka szpikowa
-ostra białaczka limfatyczna
-ostra białaczka limfoblastyczna
-przewlekła białaczka szpikowa
-przewlekła białaczka limfatyczna
Objawy:
- siniaki lub ciemnoczerwone wybroczyny, pojawiające się bez wyraźnych przyczyn
- utykanie albo niechęć do wstawania lub chodzenia z powodu bólu stawów i mięśni
- powiększone węzły chłonne na karku, pod pachami i w pachwinach
- długotrwała infekcja z następującymi po sobie zapaleniami gardła, ucha, oskrzeli czy płuc, pomimo stosowania antybiotyków
- nienaturalne osłabienie, ospałość i bladość
- gorączka niewiadomego pochodzenia
- krwawienia dziąseł przy myciu zębów
- częste krwawienia z nosa
W większości przypadków objawy występują nagle, w ciągu dwóch tygodni, czasem jednak zdarza się, że trwa to dłużej. Rodzice często martwią się, że przegapili początek choroby, ale dokładne jego ustalenie jest niezwykle trudne.
Ostre białaczki szpikowe
(łac. myelosis leukaemica acuta, ang. acute myeloid leukemia lub acute myelogenous leukemia, AML, acute non-lymphoblastic leukemia, ANLL) - grupa chorób spowodowana rozplemem nowotworowym prekursorów komórek krwi. Charakteryzują się one zaburzeniem proliferacji i dojrzewania komórek z nagromadzeniem form niedojrzałych (np. mieloblastów) w szpiku, a także ich naciekaniem różnych narządów i tkanek. Zmiany komórkowe rozpoczynają się od grupy komórek, w których nastąpiła zmiana programu genetycznego. W 80% ostra białaczka szpikowa dotyczy osób dorosłych, pozostałe 20% przypadków występuje u dzieci. Są najczęstszymi białaczkami okresu niemowlęcego.
Przewlekła białaczka szpikowa
(łac. myelosis leukaemica chronica, ang. chronic myeloid leukemia, CML) jest zespołem mieloproliferacyjnym polegającym na rozroście klonalnym przekształconej nowotworowo komórki macierzystej szpiku kostnego. W większości przypadków przyczyna rozwoju tej choroby nie jest znana. Jedynym czynnikiem etiologicznym, którego znaczenie zostało bezsprzecznie udowodnione, jest promieniowanie jonizujące (stąd gwałtowny wzrost zachorowań na tę chorobę w Japonii po atomowych atakach na Hiroszimę i Nagasaki). Ponieważ nie stwierdzono jednoczesnego występowania CML u bliźniąt jednojajowych, przyjmuje się, iż jest to schorzenie nabyte.
Ostra białaczka limfoblastyczna
(łac. leucaemia lymphoblastica acuta, lymphadenosis leucaemica acuta, skrót LLA, ALL) - w chorobie występuje rozrost tkanki limfatycznej i naciekanie jej w różnych okolicach ciała. Węzły chłonne ulegają powiększeniu, są niebolesne. Liczba leukocytów może być prawidłowa, niższa lub wyższa od normy, a w rozmazie 90-95% stanowią limfocyty. Występują objawy niedokrwistości i osłabienie. W przypadku obniżenia liczby płytek krwi występują cechy skazy krwotocznej - wybroczyny i skłonność do powstawania sińców. Wymienionym objawom towarzyszą często bóle brzucha, stawów, gorączka. Wątroba i śledziona są powiększone.
Przewlekłe białaczki limfatyczne
(łac. lymphadenosis leucaemica chronica, ang. chronic lymphocytic leukemia lub chronic lymphoid leukemia), określana także skrótem LLC i CLL (częściej) - grupa chorób hematologicznych należących do klonalnych chorób limfoproliferacyjnych. Występują głównie u osób starszych po 60 roku życia. Częściej u mężczyzn niż u kobiet. Mają łagodniejszy przebieg niż reszta odmian białaczek i przy dobrej odpowiedzi na leczenia rokują kilkunastoletnie przeżycie. Objawiają się powiększeniem węzłów chłonnych, wątroby, śledziony, zmęczeniem, osłabieniem, niedokrwistością, dusznością, obrzękiem kostek, wysypką. Niekiedy mogą nie dawać żadnych objawów, szczególnie na początku choroby. W końcowym okresie występują nacieki nowotworowe prawie we wszystkich narządach, a chory umiera z powodu niedokrwistości, skazy krwotocznej i powikłań. Dochodzi do rozplemu limfocytów i limfoblastów.
Do przewlekłych białaczek limfatycznych należą:
-przewlekła białaczka limfocytowa B-komórkowa
-białaczka z dużych ziarnistych limfocytów
-białaczka włochatokomórkowa
-białaczka prolimfocytowa
 
LECZENIE BIAŁACZEK
Grzyb REISHI (LINK!)(Lakownica lśniąca - Ganoderma Lucidum)
Japoński "grzybek nieśmiertelności". Stosowany od tysięcy lat w medycynie Dalekiego Wschodu w odmładzaniu oraz leczeniu wielu schorzeń. Najnowsze badania naukowe potwierdzają niezwykłą skuteczność tego 100 % naturalnego produktu. GrzybekREISHI nazywany był w krajach Dalekiego Wschodu "grzybkiem nieśmiertelności i długowieczności". W medycynie ludowej Japonii stosowano go od tysięcy lat jako skuteczny środek wzmacniający energię życia (energię chi), a przez to wspomagający leczenie wielu chorób. Prowadzone na szeroką skalę badania naukowe w USA, Japonii i Chinach potwierdzają niezwykłe właściwości tej rośliny. Dwoiedziono między innymi jego działania przeciwnowotworowe. Japonia i Austria oficjalnie uznały REISHI jako lek przeciwrakowy. Stosuje się go m. in. w leczeniu nowotworów: piersi, macicy, prostaty, żołądka, nerek, wątroby, trzustki, mózgu, przełyku, gardła, płuc, okrężnicy, oraz w leczeniu białaczki i chłonnika. Zaobserwowano ponadto, iż stosowanie REISHI wspomaga inne terapie (chemioterapia, radioterapia) zmniejszając agresywność raka oraz prawdopodobieństwo wystąpienia przerzutów.
SPIRULINA (LINK!)
Produkt o działaniu wzmacniającym organizm i pobudzającym system immunologiczny. Zawiera niebieskozielone algi, bogate w wiele witamin, składników mineralnych i wszystkie niezbędne aminokwasy. Jest pełnowartościowym dodatkiem do diety, szczególnie polecany jako istotny składnik diety wegetariańskiej.

Algi lub inaczej - glony, to rośliny o prostej budowie, żyjące przeważnie w wodzie. Algi zawierają więcej witamin i minerałów niż wiele produktów spożywczych, dlatego ostatnio coraz częściej używa się ich jako naturalnych dodatków żywieniowych, podobnie jak morskich wodorostów. Wśród alg wyróżnia się m.in. dwa typy: Chlorellę i Spirulinę czyli algę szmaragdowozieloną i niebieskozielong. Obie są doskonałymi substancjami odżywczymi. Aż 40-60% zawartości ich suchej masy to małe molekuły, łatwo przyswajalne przez organizm. Algi zawierają pełnowartościowe białko, dlatego też wegetarianie mogą je włączyć do jadłospisu jako źródło niezbędnych dla organizmu aminokwasów. Zawartość minerałów i pierwiastków śladowych wyróżnia algi spośród wszystkich żywych organizmów.

Pozyskuje się z nich na przemysłową skalę m.in. jod, mangan i brom. W algach szczególnie wysoka jest zawartość jodu i potasu, dlatego oddziałują korzystnie na zdrowie osób przyjmujących środki moczopędne. Dzięki zawartości naturalnego jodu w określonych przypadkach normalizują niedoczynność tarczycy Znajdujące się w nich żelazo jest w formie łatwo przyswajalnej, dlatego są najlepszym naturalnym źródłem tego pierwiastka. Oba rodzaje alg są bogate w różne witaminy. Zawierają wszystkie witaminy z grupy B oraz witaminę C i E, a także witaminę A i kwas linolenowy. W dużych ilościach znajdują się w nich kwasy nukleinowe (RNA, DNA) oraz chlorofil, który jest świetnym środkiem regenerującym, dezodorującym i przeciwbakteryjnym. Wszystko to zwróciło uwagę lekarzy i biochemików. W Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji i Anglii rozpoczęto liczne badania nad możliwościami dalszego wykorzystania zalet alg. Badania te wykazały pozytywne rezultaty użycia alg w zwalczaniu zakażeń wirusowych. Udowodniony jest ich korzystny wpływ na wiele rodzajów opryszczki i wirusa grypy typu A; trwają eksperymenty nad udowodnieniem działania przeciw wirusowi HIV (wirus AIDS). W Indiach ostatnio prowadzi się badania nad rolą alg w zapobieganiu oraz leczeniu schorzeń o charakterze złośliwym błony śluzowej jamy ustnej; także i w tym zakresie udowodniono pozytywne działanie substancji zawartych w algach. Z całą pewnością wiadomo, że algi wzmacniają system immunologiczny oraz wiążą wolne rodniki. Z tego powodu lekarze coraz częściej używają alg we wspomagającym leczeniu różnych schorzeń nowotworowych.

Algi morskie zawierają wszystkie mikroelementy i minerały wody morskiej, mają też przedziwną zdolność gromadzenia ich we własnym wnętrzu. Co ważniejsze, zawierają
te substancje w najbardziej przyswajalnej formie, zasymilowane już przez organizm roślinny. To ogromna zaleta, bowiem tak często reklamowane w mediach suplementy zawierają najczęściej syntetyczne witaminy i mikroelementy, których przyswajalność jest dużo niższa niż tych pochodzących z alg. Algi zawierają największą ilość i najwyższą różnorodność minerałów, w porównaniu z innymi roślinami i dlatego są tak cenne. Generalnie, w dietetyce stosuje się algi wspomagająco w leczeniu obrzęków, zgodnie ze starożytnym chińskim tekstem: "nie istnieje obrzęk, którego nie można by usunąć dzięki algom", cyst, obrzękniętych węzłów chłonnych, opuchlizn, chorób skóry z towarzyszącymi zaczerwienieniami, zapaleń stawów.
Składniki odżywcze (100g Spiruliny)
Minerały: 
- Cynk 2-5mg
- Magnesium 200-300mg
- Potassium 500-1000mg
- Wapno 100-400mg
- Żelazo 30-100mg

Witaminy: 
- witamina A 100-200mg
- witamina B1 1.5-4mg
- witamina B2 3-5mg
- witamina B3 10-14mg
- witamina B6 0.5-0.8mg
- witamina B12 0.1-0.6ug
- witamina C 1.2-1.6mg
- witamina E 5-10mg
PAU D'ARCO
La Pacho i Ipe Roxo, pozyskiwane jest z kory drzewa rosnącego w tropikalnych lasach Ameryki Płd. zwanego Tabeuia Ipe. Z przeprowadzonych badań wynika, że PauDArco jest pomocne w zwalczaniu pasożytów, ale przede wszystkim bardzo skutecznie reguluje poziom cukru we krwi (bardzo wyraźnie poprawia obraz krwi), co może zapobiec cukrzycy oraz wspomaga jej leczenie. Jest tez świetnym środkiem ułatwiającym trawienie. PauDArco wzmaga odporność organizmu. PauDArco proszek jest produktem naturalnym w formie najbardziej przyswajalnej przez organizm. Stosowanie preparatu w połączeniu z dietą jarską opartą na żywności naturalnej wzmaga jego działanie. ( Korzystny wpływ ma także wyeliminowanie papierosów)alkoholu, czarnej kawy, herbaty. Lapacho znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu naturalnym wielu schorzeń: - u chorych na leukemię (stwierdzono poprawę obrazu krwi). - w leczeniu białaczki, niedokrwistości i stwardnienia tętnic.
NONI JUICE (LINK!)
Odporność, wspomaganie leczenia, profilaktyka, witalność, energia, Tahitian Noni Juice zawierający sok owocu Noni, znakomicie poprawia samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Jego spożycie jest korzystne prawie dla każdego, ponieważ wzmacnia organizm, zwiększa odporność i wykazuje właściwości przeciwnowotworowe. Można go stosować jako uzupełnienie wspomagania leczenia wielu chorób oraz przyjmować równocześnie z innymi suplementami i lekami.
KSANTONY owocu MANGOSTAN
Zawarte z naturalnym produkcie ZENTHONIC, pokazały silny wzrost wstrzymujący skutki raka i wszystkich form białaczki! Naukowcy Institute International Gifu Biotechnology, 1 - 1 Naka - Fudogaoka, Kakamigahara, Gifu 504-0838, Japan >>, przeegzaminowali skutki sześciu ksantonów z owocni owocu Garcinia mangostana - mangostana Garcinia, na zahamowanie wzrostu komórki - linia ludzkiej komórki białaczki HL60. Wszystkie ksantony pokazały silny wzrost wstrzymujący skutki białaczki! Między nimi, alfa - mangostin pokazał kompletne zahamowanie o 10 microM przez wprowadzenie eliminacji chorych komórek.
KRÓLESTWO ROŚLIN
Uzdrawiająca moc królestwa roślin była znana i wykorzystywana już w czasach prehistorycznych. W ostatnim wieku, chińscy lekarze i naukowcy, stosując najnowocześniejsze metody badawcze, zgłębiali tajemnice świata roślin. Odkryli właściwości owoców, warzyw i ziół, które przyspieszają regenerację organizmu. Niektórzy z nich uważają, że ŻYCIE (np. człowiek) może być "uzdrowione" tylko przez inne "ŻYCIE" (zioła, rośliny). Tylko rośliny mają bowiem zdolność do fotosyntezy , tzn. potrafią przekształcać energię słoneczną, a także węgiel uzyskiwany z atmosferycznego dwutlenku węgla w związki organiczne, pełne biochemicznej energii. Energia ta jest tym samym źródłem życia zarówno dla roślin, jak i dla ludzkiego organizmu. Stąd też, każdy owoc zawiera w sobie ogromne ilości witalnej energii w postaci ochronnych i odżywczych składników. Oprócz biochemicznej energii życiowej, należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik. Nasz organizm - jako "żywa materia" - nie jest jedynie strukturą biochemiczną, składającą się z molekuł, ale - jak wszystko we wszechświecie - stanowi złożony twór wibrujących fal. Każda komórka naszego ciała to malutka jednostka energetyczna , która znajduje się pod wpływem wielu czynników. Wszelkie patologiczne zmiany, które dostrzegamy w organizmie, najpierw pojawiają się właśnie w jego polu bioenergetycznym.
POKRZYWA ZWYCZAJNA (LINK!)
Stosowana w postaci nalewki spirytusowej z korzeni (dodaje się do herbaty nie słodzonej). Ma hamować raka. W czasie kuracji należy pić również napar liści pokrzywy.

Liście i korzenie pokrzywy powszechnie znane są jako środek moczopędny i "czyszczący krew" (usuwający szkodliwe substancje i produkty przemiany materii z organizmu). Na układ krwiotwórczy mają podobne działanie do żelaza: zwiększają liczbę czerwonych krwinek i poziom hemoglobiny. Po za tym zmniejszają krwawienie (obecność witaminy K), obniżają poziom cukru we krwi, dostarczają organizmowi soli mineralnych i witamin: B2, kwasu pantotenowego, C, K, pobudzają trawienie, działają przeciwzapalnie na układ trawienia i lekko przeciwbiegunkowo. A więc w zaburzeniach przemiany materii, awitaminozach, po przebytych chorobach bakteryjnych i terapii antybiotykami, dla rekonwalescentów, w chorobie reumatycznej, skazie moczanowej, trądziku oraz w chorobach zapalnych dróg moczowych, nieżytach układu pokarmowego, nieznacznych biegunkach, anemii z niedoboru żelaza i w cukrzycy(najskuteczniej w początkowej fazie choroby - pokrzywa może przynieść poprawę).

We wszystkich tych przypadkach stosuje się odwar z 1 łyżki liści pokrzywy na 1 szklankę wody i pije po 1 szklanki 4 razy dziennie między posiłkami.

Medycyna ludowa zaleca picie wiosną świeżego soku z liści w celu ogólnego wzmocnienia ustroju. Jest to nieco kłopotliwe, gdyż trzeba liście zmiażdżyć i wycisnąć sok. Wystarczy pić po 1 szklanki soku dziennie., ale na to potrzeba aż około 1 kg świeżej pokrzywy. Znacznie łatwiejsze i przy tym możliwe przez cały rok jest stosowanie suchych sproszkowanych liści pokrzywy w miodzie lub w dżemie: 1 łyżeczki proszku zażywać 3 razy dziennie.
TERAPIA GERSONA (LINK!)
Niekoniecznie tylko na raka, to terapia również na inne choroby. A tak na marginesie: w filmie pokazano ze Klinika Gersona stosuje również Amygdaline, zioła itp. Aby terapia działała musi być złożona.