Naczelna Izba Lekarska chce ukarać za poglądy 114 lekarzy, w tym doktorów i profesorów, urządzając im zbiorowe, pokazowe procesy w Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu.
Pierwsza sprawa przeciwko 19 lekarzom odbędzie się 17.03.2023 roku w Poznaniu w centrum konferencyjnym Wielkopolskiej Izby Lekarskiej przy ul. Szyperskiej 14 od godziny 11:00.
Za co mają być sądzeni? M.in. za poparcie „Listu otwartego polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów”, oraz za poparcie „Apelu naukowców i lekarzy w sprawie szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2”.
Lista pierwszych 19 lekarzy, którzy mają stanąć przed sądem lekarskim w Poznaniu to:
– dr Katarzyna Bross Walderdorff
– lek. Aneta Borczyk Kotwas
– lek Izabela Kaczmarek Matyszczyk
– dr n. med. Dorota Sienkiewicz
– lekarz Wojciech Węglarz
– lekarz Tomasz Dmochowski
– lekarz Ewelina Gierszewski
– prof. dr hab. n. med. Krystyna Opałko
– lekarz Paweł Basiukiewicz
– dr. n. med. Maciej Bierwagen
– dr. n. med. Katarzyna Landa
– lekarz Grzegorz Klasa
– dr. n. med. Zbigniew Martyka
– prof. dr hab n.med. Ryszard Rutkowski
– prof. zw. dr hab n. med. Maria Sobaniec Łotowska
– dr hab n. med. Joanna Łotowska
– lekarz Dorota Mieszczek Woszczyna
– lekarz Anna Prześlica Martynowska
– lekarz Jolanta Biel – Gruszczyńska
Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Grzegorz Wrona wszczął wobec 114 lekarzy postępowanie wyjaśniające i wydał postanowienia o przedstawieniu zarzutów obwinionym oraz skierowaniu wniosku o ukaranie. Zarzuca im publiczne rozpowszechnianie informacji niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną i propagowanie postaw antyzdrowotnych, działając na szkodę pacjentów i całego społeczeństwa, poprzez podpisanie ww. listów i apeli.
Pierwsza rozprawa ma się odbyć w dniu 17 marca 2023 r. o godz. 11:00 w Poznaniu, przed Okręgowym Sądem Lekarskim Wielkopolskiej Izby Lekarskiej przy ul. Szyperskiej 14.
Od początku organy samorządu lekarskiego rażąco naruszały prawo, nie dawały gwarancji bezstronności i obiektywnego prowadzenia postępowania.
Prowadzone postępowanie ma charakter nękania lekarzy. Były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja w dniu 8 grudnia 2020 roku podczas posiedzenia Senackiej Komisji stwierdził, że: „W różnych informatorach, mediach pojawia się coraz więcej sceptyków co do szczepień, mówiących o zagrożeniach. Na tej liście są także lekarze – żebyście państwo mieli świadomość. My wszystkich tych lekarzy w tej chwili będziemy – brzydkiego słowa użyję – przesłuchać czy wzywać do wyjaśnień ich postawy przed organami odpowiedzialności zawodowej”.
Obrońcy lekarzy, adwokat Arkadiusz Tetela, adwokat Piotr Schramm i inni, wskazują na szereg naruszeń prawa w prowadzonym postępowaniu, m.in. na:
– postępowanie nie jest oparte na dowodach, a na szykanach;
– wnioski dowodowe obwinionych są nagminnie oddalane lub pomijane;
– odmawia się obwinionym prawa do obrony;
– utrudnia się zapoznanie z aktami postępowania;
– rażąco narusza się prawo do wolności słowa;
– wyznacza się jako właściwe do rozpoznania sprawy sądy lekarskie daleko poza miejscem zamieszkania obwinionych (Poznań, Gdańsk, Wrocław).
We wszystkich dotychczasowych sprawach w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy w zakresie szczepień przeciwko COVID-19 sądy lekarskie nielegalnie wyłączały jawność, mimo że jest to zasadą rzetelnego procesu. Również i w tej sprawie istnieje duże prawdopodobieństwo, że jawność zostanie wyłączona.
Lekarze i obywatele demokratycznego Państwa Prawa żądają poszanowania ich praw i umożliwienia zajęcia przez nich stanowiska w sprawie na jawnej rozprawie, i zwrócili się w tej sprawie do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Organizacje społeczne i wdzięczni pacjenci wyrażają swój sprzeciw wobec takiego traktowania i będą wspierać dobrych lekarzy swoją obecnością pod sądem 17.03.2023 r. w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 już od godziny 10:30, gdzie odbędzie się konferencja prasowa.
O godzinie 17:00 natomiast rozpocznie się Marsz o Wolność, który przejdzie ulicami Poznania.
Brońmy dobrych lekarzy!
Źródło: StopNOP.com.pl