Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 14 kwietnia 2022

W Chinach stworzono roboty do wychowywania dzieci w sztucznych macicach

 


Naukowcy z Chin opracowali robotyczny system sztucznej inteligencji do opieki nad embrionami w łonie sztucznej matki. Niania-robot wychowuje już kilka embrionów, ale wciąż tylko zwierząt.

Naukowcy, którzy opublikowali swoje odkrycia w Journal of Biomedical Engineering, powiedzieli, że zamierzają opracować technologię, która pozwoli rodzicom hodować dzieci w laboratorium, uwalniając kobiety od ciąży, lub donosząc dzieci przedwcześnie urodzone. Już teraz badacze powiedzieli, że robot będzie dążył aby „zoptymalizować i ulepszyć system hodowli zarodków” i dodali, że chcą stworzyć „system monitorowania online” przeznaczony do „długoterminowej hodowli zarodków”. Jak wynika z badań, system pozwala również zarodkom rosnąć wydajniej niż w naturalnej macicy.



Nadal istnieje wiele nierozwiązanych tajemnic dotyczących fizjologii typowego rozwoju embrionalnego człowieka. Stworzenie takiej technologii pomoże również zrozumieć pochodzenie życia i „rozwój embrionalny człowieka”, a także dostarczy odpowiedzi na problem wad wrodzonych i innych poważnych problemów ze zdrowiem reprodukcyjnym.

 

Obecnie osoby urodzone przed 22 tygodniem ciąży mają niewielką lub żadną nadzieję na przeżycie. A osoby urodzone w 23 tygodniu prawdopodobnie cierpią na szereg schorzeń. Zastosowanie ciśnieniowego „bio-zbiornika”, który naśladuje macicę matki, może pomóc wcześniakom przetrwać i poprawić jakość życia.

 

Chińskie eksperymenty ze sztucznymi macicami to nie pierwsze tego typu badani ana świecie. Trezba wspomnieć również o eksperymencie, w którym grupie neonatologów z USA udało się w 2017 roku hodować jagnięta w sztucznej macicy przez cztery tygodnie. Poprzednie próby wyhodowania embrionów zakończyły się sukcesem, ale tylko przez kilka godzin. Jednak lekarze ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii byli w stanie podtrzymywać płód jagnięcy przez 28 dni.

 

System używany do podtrzymywania płodu jagnięcego wygląda jak ogromna zapinana na zamek torba wypełniona płynem owodniowym. Jeżeli odniesie sukces, większość płodów zagrożonych skrajnym wcześniactwem zostanie dostarczona do systemu, który utrzyma je w zanurzeniu bez użycia respiratora do wentylacji płuc.\Żródło: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-chinach-stworzono-roboty-do-wychowywania-dzieci-w-sztucznych-macicach