Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 14 lutego 2018

Przeszczepianie Narządów Prowadzi Do Dziwnych Skutków

Ilustracja
Przeszczepianie narządów już dawno przestało być czymś sensacyjnym. Ale nawet w świecie naukowym transplantologia zajmuje szczególne miejsce.
Materialistyczni naukowcy odrzucają mistycyzm, ale przyznają, że niektóre aspekty dotyczące transplantacji narządów pozostają dla nich całkowitą zagadką. I co może się stać z człowiekiem z cudzym narządem w ciele – w końcu nie wie nikt.
Cudza krew
Czy zmienia się człowiek po przeszczepieniu narządów? Przez długi czas uważano, że transplantologia nie ma „mistycznych” skutków ubocznych i nie wpływa na stan kliniczny organizmu. Ale nie tak dawno temu w Australii naukowcy musieli zmierzyć się z oczywistością – niewiarygodną. Mieszkance Sydney, 15-letniej dziewczynie, odmówiła wątroba i został jej przeszczepiony organ dawcy.
Jakiś czas po przeszczepie Australijka zachorowała. W jej sytuacji, jak uważali specjaliści,  choroba groziła nieuchronną śmiercią. Ale kiedy dziewczyna została zabrana do kliniki i pobrano jej krew do analizy, to hepatolodzy nie uwierzyli własnym oczom. Okazało się, że u młodej Australijki zmieniła się grupa krwi, która jest dawana danej osobie raz na zawsze od chwili urodzenia!
Powtórne testy potwierdziły: ciecz rubinowa w organizmie dziewczyny stała się dokładnie taka sama jak krew u jej dawcy. Kiedy stan pacjentki się polepszył, dokładne badanie wykazało, że jest całkowicie zdrowa. Tak bardzo, że nie musi przyjmować więcej leków – immunodepresantów – preparatów, zapobiegających odrzucenie narządów dawcy.
Ten przypadek jest bezprecedensowy. Po jego ogłoszeniu naukowcy po raz pierwszy otwarcie stwierdzili, że w wyniku przeszczepu narządów człowiek może stać się inny. Co prawda, wyjaśnić, co się jednak stało z dziewczyną z Australii, nie potrafili. Zjawisko to jest teraz szczegółowo badane.
Rozdwojenie osobowości
Ponad trzydzieści lat Amerykanka Debbie W. była przekonaną abstynentką i ogólnie – gorącą zwolenniczką zdrowego stylu życia. Ale pierwszą rzeczą, jaką zechciała po przeszczepieniu serca, było piwo. Kiedy pozwolono jej usiąść za kierownicą, usiadła i pojechała do baru z fast foodami, gdzie najadła się aż do przesytu kurczaka w cieście.
W Stanach Zjednoczonych nie ukrywa się, od jakiego dawcy pobiera się narząd do przeszczepu. Zatem Debbie dowiedziała się, że w jej ciele bije serce 18-letniego murzyńskiego chłopaka Khoviego, który rozbił się na motocyklu. Że w kieszeni jego kurtki znaleziono torbę z jego ulubioną przekąską – smażonym kurczakiem w cieście. A oprócz tego uwielbiał on piwo …
Istnieją też inne ciekawe fakty z praktyki badawczej. Oto tylko kilka z nich. 47-letni robotnik, nie interesujący się sztuką, po tym jak przeszczepiono mu wątrobę młodego skrzypka, zadziwił otoczenie nagłym wybuchem miłości do muzyki klasycznej.
Student, któremu przeszczepiono serca utopionego człowieka, nagle zaczął odczuwać irracjonalny lęk przed zbiornikami wodnymi.
Młoda kobieta po przeszczepie serca zaczęła odczuwać okropne bóle pleców. Okazało się, że swego czasu kręgosłup jej dawcy został poważnie poraniony.
Istnieje przykład, kiedy po operacji mieszkanka Massachusetts, który bardzo bała się wysokości, została alpinistką. Adwokat z Milwaukee, który nienawidził słodkiego – pokochał czekoladowe batony, a siedmioletnia dziewczynka po przeszczepie serca, pobranego z zamordowanego dziecka, zaczęła widzieć po nocach koszmary, w których stawała się ofiarą zabójcy …
Unikalnych historii jest niemało. Ich badacze z kolei twierdzą, że mogłoby być ich znacznie więcej. Po prostu wielu pacjentów krępuje się mówić o dziwnych przeżyciach, obawiając się, że zostaną uznani za wariatów.
Jakie będą wersje?
Osoba, która poddaje się przeszczepowi ważnych narządów, może nabyć cechy charakteru należące do dawcy. Wniosek taki wysunął słynny naukowiec Gary Schwartz, profesor psychologii i medycyny z Uniwersytetu w stanie Arizona. Jego zdaniem narządy wewnętrzne w procesie życia wytwarzają energię elektromagnetyczną. Przeniesione do nowego ciała, zaczynają na swój sposób wpływać na komórki nerwowe – jedne komórki wyciszają, inne  pobudzają, trzecie – budzą z długiego snu. W rezultacie zmieniają się odruchy psychosomatyczne – u człowieka pojawiają się nowe nawyki, a nawet umiejętności.
Według profesora Schwartza najpotężniejszym generatorem jest serce – po jego przeszczepie zmiany, które pojawiają się u danej osoby, mogą okazać się najbardziej odczuwalne. Zresztą, nawet kiedy przetaczają krew, niektórzy pacjenci zaczynają doświadczać dziwnych wrażeń. Na przykład od dawcy przekazywana jest aktywność, senność, łobuzerstwo. Co prawda, ten efekt jest tymczasowy – w przyszłości u danej osoby pracuje już własny narząd krwiotwórczy.
Niemiecki neurolog Friedrich Strian twierdzi, że żywe tkanki posiadają pamięć komórkową. A każdy organ wewnętrzny jest swego rodzaju przechowalnią informacji, pochodzących z impulsów mózgu. Po transplantacji ta informacja jest usuwana – osoba zaczyna odczuwać cudze myśli, uczucia, obawy. W tym również i bóle fantomowe.
Źródło: http://3rm.info/publications/25376-peresadka-organov-privodit-k-strannym-posledstviyam.html