Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 15 lutego 2015

INDYJSKIE SPOSOBY NA KASZEL I PRZEZIĘBIENIE

 

Indyjskie sposoby na kaszel i przeziębienie
Udostepnila Danuta Zablocka
Każdy kraj ma swoje sprawdzone naturalne sposoby leczenia czy łagodzenia objawów kaszlu i przeziębienia.
Naturalnych metod kojących kaszel i przeziębienie ( ze względu na bogactwo roślinności ) w tym kraju jest mnóstwo. Odnajdziemy też sposoby podobne do naszych polskich. Mieszkańcy Indii także zalecają w przypadku choroby picie majeranku czy wykorzystują cebulę jako bazowy składnik wielu naturalnych receptur. Warto jednak poznać ich trzy oryginalne receptury, dlatego,że bez problemu możemy skorzystać z nich w naszych polskich warunkach.
Mleko z kurkumą
Do 1/4 szklanki ciepłego mleka dodajemy łyżeczkę sproszkowanej kurkumy (posiada właściwości antybakteryjne i antyseptyczne ) i pijemy ten gorący napój małymi łykami.

Cytryna i czarny pieprz
Należy dokładnie umyć cytrynę, przekroić ją i wydrążyć. Wydrążony miąż posypuje się czarnym pieprzem. Kawałki cytryny z pieprzem bierzemy do ust i ssiemy powoli. Uwaga! – nie przesadźmy z ilością czarnego pieprzu !
Miód i imbir
Należy wymieszać 1 łyżkę miodu z 2 łyżkami wody. Następnie dodaje się 1/4 łyżeczki czerwonego pieprzu, 1/4 łyżeczki wyciśniętego imbiru i 1 łyżkę octu jabłkowego. Całość mieszamy i stosujemy raz dziennie w przypadku kaszlu.