Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 3 marca 2016

Papierosy elektroniczne powodują bezpłodność, twierdzą eksperci

By Jacek Halicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39287664

Elektroniczne papierosy powodują niepłodność. W ogóle wiadomo, że lepiej nie palić papierosów i, jak się okazuje, nawet tych elektronicznych, bo może to zdaniem naukowców powodować nieodwracalne zmiany w organizmie.
Zespół naukowców z University Baptist (Hong Kong) dowiódł, że regularne palenie papierosów elektronicznych prowadzi do niepłodności. Wraz z nikotyną palacz przyjmuje inne niebezpieczne chemikalia. Nawet najbardziej zanieczyszczone powietrze nie zawiera zestawu substancji, które odkryć można w płynie do papierosów elektronicznych. Trudno znaleźć coś pozytywnego w tym gadżecie.

Uczeni przeanalizowali 13 płynów, stosowanych w e-papierosach. Po ogrzaniu próbek wydzielały się z nich szkodliwe związki chemiczne, węglowodory, a nawet formaldehyd. Tylko jeden płyn był mniej niebezpieczny. W innym naukowcy odkryli antipirenty i czynniki rakotwórcze, co znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Eksperci wzywają urzędników, aby zrównać papierosy elektroniczne z tymi zwyczajnymi i zakazać ich palenia w miejscach publicznych. Na razie takie zakazy obowiązują w 16 krajach od Brazylii do Singapuru.