Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

piątek, 8 kwietnia 2016

Dzieci spędzają mniej czasu na zewnątrz niż więźniowie.

CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1098812

Troje na czworo dzieci spędza mniej czasu na świeżym powietrzu niż więźniowie, podał raport.
Zalecanym jest by więźniowie spędzali codziennie godzinę na świeżym powietrzu, jednak jedna trzecia dzieci bawi się codziennie na świeżym powietrzu przez mniej niż połowę tego czasu.
Raport ujawnia również, że młodzieży brakuje zabaw w przygody. Okazało się, że 74 procent dzieci spędza mniej niż 60 minut dziennie bawiąc się na zewnątrz, podczas gdy 18 procent w ogóle nie bawi się na zewnątrz.
Rodzice zauważyli tendencję spadkową, gdzie trzech na pięciu obwinia brak szans dla dzieci w porównaniu z poprzednimi generacjami.
W rezultacie 55 procent poniżej siódmego roku życia nigdy nie grało w kasztany. Prawie dwie piąte nigdy nie grało w „berka”, które to gry mogą pomóc dzieciom wykonywać ćwiczenia podczas zabawy.
Chociaż niektórzy rodzice winią nieprzewidywalną brytyjską pogodę (82 procent) oraz brak czasu (31 procent) jako bariery dla zabaw na świeżym powietrzu to inne rzeczy konkurują o uwagę dzieci.
Badania wykazały, że wielu młodych ludzi woli grać w gry komputerowe ponad wszystkie inne zajęcia.
Trzy czwarte rodziców stwierdziło, że ich dzieci często odmawiają zaangażowania w realne zabawy jeśli nie ma w nich jakiejś formy technologii.
Dzieci wolą również uprawiać sport wirtualny na ekranach w przeciwieństwie do prawdziwych zmagań na zewnątrz, stwierdziło trzech na czterech rodziców.