Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 10 października 2018

Dzieciństwo bez robaków.

Pozbycie się robaków nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, ale również ma wpływ na rozwój mózgu dziecka. W tym tygodniu w Indiach rozpoczęła się bezprecedensowa kampania odrobaczania na wielką skalę, która obejmie miliony dzieci.


Robaki rzadko są przyczyną śmierci swoich „żywicieli”, ale powodują ogólne wyczerpanie organizmu, a u dzieci spowalniają rozwój, w tym rozwój zdolności umysłowych. Mając to na uwadze, w Indiach rozpoczęto masowe odrobaczanie wszystkich dzieci. Oczekuje się, że w trakcie trwania akcji, specjalne preparaty zapewniające wydalenie robaków z organizmu otrzyma co najmniej 270 milionów młodych Hindusów.
Eksperci WHO uważają, że w Indiach może być zainfekowanych do 220 milionów dzieci w wieku od 1 do 14 lat. Jeśli zadanie zostanie zrealizowane zgodnie z planem, indyjscy medycy będą mogli mówić o wielkim sukcesie. W środę 900 tys. pracowników służby zdrowia, a także specjalnie przeszkoleni nauczyciele szkół średnich, rozpoczęli w zorganizowany sposób rozpowszechnianie leków dla dzieci.
Dzięki staraniom rządu Indii i wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, zapasów leków nie zabraknie przy realizacji kolejnych etapów kampanii. Do rozprzestrzeniania się robaków w Indiach znacząco przyczyniają się trudności z dostępem do czystej wody pitnej i złe warunki sanitarne, związane z brakiem dobrze wyposażonych toalet. Według danych opublikowanych niedawno przez pracowników UNICEF, prawie 600 milionów ludzi w Indiach zmuszonych jest do załatwiania naturalnych potrzeb pod gołym niebem.