Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

poniedziałek, 25 lutego 2019

Dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranami

Plik:LG전자, 세계최대 풀LED 72인치 ‘시네마 3D 스마트 TV’ 출시.jpg
Najnowsze badania pokazują, że małe dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranem telewizora. Badacze odkryli, że ilość czasu spędzana przed telewizorem wśród dzieci w wieku poniżej 2 lat podwoiła się od schyłku lat 90.
Pomimo powszechności i dostępności urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, dzieci spędzają większość czasu na oglądaniu telewizji.

Naukowcy ustalili, że w 1997 roku dzieci poniżej 2 lat spędzały średnio 1,32 godziny dziennie przed ekranem. W 2014 r. liczba ta wynosiła aż 3 godziny. Ponadto telewizja wyprzedziła smartfony i tablety. Obecnie dzieci spędzają średnio 2,5 godziny przed telewizorem, a w 1997 roku czas ten wynosił jedynie pół godziny.

W przypadku dzieci w wieku od 3 do 5 lat średni czas oglądania nie zmienił się znacząco w ciągu ostatnich 17 lat. Grupa wiekowa rejestrowała średnio 2,5 godziny dziennie przed ekranem. Naukowcy dodają, że w 1997 r. dostępna była telewizja, konsole oraz komputery. Obecnie są to również smartfony, tablety, czytniki elektroniczne i urządzenia edukacyjne.

Pediatra Wendy Sue Swanson powiedziała, że wzrost czasu spędzanego przed ekranem nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę wymagania nowoczesnego rodzicielstwa. Telewizja przyciąga uwagę małych dzieci, ułatwiając rodzicom pracę lub wykonywanie obowiązków domowych.

Wnioski te zostały zaobserwowane na podstawie danych z badania panelowego przeprowadzonego w latach 1997–2014, w którym rodzice obserwowali czas spędzany przez dzieci przed ekranem. Najnowsze wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie JAMA Pediatrics.