Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 19 kwietnia 2015

TWARZ ANOREKSJI.Minister zdrowia Francji Marisol Touraine zapowiada kampanię przeciwko "niedożywionym" modelkom. Mają mieć ustawowy zakaz występów w pokazach mody, a ich zdjęcia nie będą publikowane w kobiecej prasie.
Projekt opracowany przez socjalistycznych posłów zakłada, że każda modelka będzie musiała okazać zaświadczenie od lekarza, że ich waga nie zagraża zdrowiu. Autorzy stron internetowych i pism, które zamieszczą zdjęcia zbyt szczupłych modelek, mają ponosić karę finansową.
Głównym pomysłodawcą i twórcą tej ustawy jest socjalistyczny deputowany Olivier Veran, jednocześnie neurolog z Uniwersyteckiego Centrum Szpitalnego w Grenoble. Twierdzi on, że wśród francuskich nastolatek około 35 tysięcy cierpi na anoreksję, a mnożą się strony internetowe, które wmawiają nastolatkom, że jeśli nie mają 15-cm odstępu między udami w pozycji stojącej - nie mogą zostać uznane za zgrabne i szczupłe.
Przeciwko projektowi ustawy opowiadają się agencje modelek, projektanci mody i kobiece żurnale, które obawiają się kar nawet za publikowanie odchudzających diet. Z kolei agencje modelek obawiają się, że Paryż straci status stolicy mody, a główne pokazy przeniosą się do  bardziej tolerancyjnych pod tym względem krajów.
Ostro przeciwstawił się projektowi ustawy słynny projektant Karl Lagerfeld, który wiele razy zapewniał, że problem anoreksji wśród modelek jest wydumany. Jego zdaniem szczupłe modelki są po prostu zdyscyplinowane i potrafią się oprzeć pokusom, a większym problemem dzisiejszych czasów jest otyłość i choroby z nią związane.
Według Światowej Organizacji Zdrowia jeśli kobieta o wzroście 175 cm waży mniej niż 55 kg, jej zdrowie jest zagrożone. Według projektu nowej ustawy, zatrudniającym takie modelki miałoby grozić do pół roku więzienia i do 75 tysięcy euro grzywny.

Twarz anoreksji. Historia modelki i aktorki Isabelle Caro, która przegrała walkę z anoreksją. Była twarzą kampanii walczącej z tą chorobą, finansowanej przez jedną z włoskich firm odzieżowych.