Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 15 czerwca 2017

Miód z pędów sosny

Sosna zwyczajna: zdjęcie


Uzdrawiająca moc natury - pomóż sobie sam
Podaję przepis pana Michała na "miód" z pędów sosny:

Miód z pędów sosny:
Jest wyjątkowym źródłem naturalnej witaminy C. Oprócz niej, jest bogaty również w witaminę A i B, olejki eteryczne oraz makroelementy takie jak: fosfor, potas, magnez, wapń, oraz mikroelementy takie jak: cynk, mangan, żelazo, miedź.
Wskazania:
Nazywany jest eliksirem młodości, gdyż odmładza i regeneruje komórki w organizmie. Jest stosowany jako środek przeciwnowotworowy, szczególnie przy nowotworach płuc. Pomaga przy kaszlu, zapaleniu płuc. Wskazany dla kobiet w okresie menopauzy, ze względu na zawartość fitoestrogenu. Natomiast dla mężczyzn, w okresie andropauzy, ze względu na dużą zawartość cynku. W medycynie ludowej uważany jest za jeden z najlepszych środków ogólnie wzmacniających organizm.
Składniki:
Proporcje
1 część pędów
2 części wody
1 część cukru.
1-2 cytryny bez pestek z dobrze umytą skórką
UWAGA: długość pędów powinna być od 20 do 25 cm, najlepiej przygotowywać miód w szerokim, niskim garnku.
Sposób przygotowania:
Pędy umyć pod zimną wodą, przełamać na pół lub trzy części. Włożyć do garnka i zalać zimną wodą, doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu 20 minut. Potem odcedzić pędy przelewając płyn do drugiego naczynia. Pędy wyrzucić a płyn wlać z powrotem do garnka i dodać do niego cukru według proporcji oraz drobno pokrojoną cytrynę ze skórką bez pestek. Doprowadzić do wrzenia, gotować na małym ogniu przez ok 1,5 godziny. Następnie przelać do słoika.
Stosować po 1 łyżeczce 2-3 razy dziennie. Można popijać ciepłą herbatą, można smarować na chlebek. Miód jest bardzo lubiany i wskazany dla dzieci, szczególnie w okresie wzmożonych przeziębień.

Żródło : fb. Michał Tombak Fan Club