Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 9 maja 2019

Panika w USA. Rozprzestrzenia się epidemia grzybicza, która zabija człowieka w trzy miesiące!

Ilustracja

Według najnowszych danych amerykańskich lekarzy liczba osób zakażonych Candida auris w Stanach Zjednoczonych gwałtownie rośnie. Terapeuci zaczynają już alarmować, ponieważ rozprzestrzenianie się grzyba stało się krytyczne. Zainfekowani są bardziej narażeni na śmierć w ciągu trzech miesięcy. Leki na skuteczne leczenie nie są dostępne.
Po raz pierwszy o Candida auris zaczęto mówić w 2009 roku. Następnie znaleziono grzyb w uchu siedemdziesięcioletniego Japończyka mieszkającego w Tokio. Wkrótce odnotowano objawy zakażenia u mieszkańców Stanów Zjednoczonych i niektórych krajów europejskich.

Zarodniki grzyba negatywnie wpływają na krwioobieg, powodując inwazyjną kandydozę. W rezultacie praca układu nerwowego i wszystkich narządów jest zakłócona. Być może niemożność wyboru leku wynika z faktu, że grzyb zmutował, dostosowując się do środków przeciwgrzybiczych, które są szeroko stosowane w rolnictwie. Naukowcy odkryli, że Candida auris ewoluował przez ponad 4 tysiące lat.
Zakażenie dotyka głównie ludzi ze słabym układem odpornościowym. Śmierć występuje co u drugiego pacjenta. Według szacunków do roku 2050 takie patogeny zabiją 10 milionów osób. Nie można walczyć z problemem, dopóki nie stanie się jasne, co dokładnie dało impuls do jego rozprzestrzenienia się.