Badanie obejmuje dane od pacjentów szpitala GW, a także z University of Maryland Medical Center, Northeast Georgia Health System i innych szpitali w całym kraju. Do badania włączono ponad 400 pacjentów z Ko wit , z których wszyscy zostali przyjęci do szpitala w okresie od marca do lipca 2020 r. Uwzględniono w nim również choroby współistniejące i inne czynniki ryzyka, w tym dane demograficzne pacjentów. W toku badania, stwierdzono, że osoby przyjmujące aspirynę, miały mniejszą szansę na przejście na wentylację mechaniczną o 44%, przeniesienie na intensywną terapię o 43%, oraz ogólną śmiertelność o 47%.
Niska dawka aspiryny, jest powszechnym lekiem dla osób, które cierpią na problemy z krzepnięciem krwi lub są zagrożone udarem. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy przeszli atak serca lub zawał mięśnia sercowego. Chociaż koron@ wairus wpływa na układ oddechowy, jego działanie wiąże się z krzepnięciem małych naczyń krwionośnych, powodując niewielkie blokady w układzie krwionośnym płuc, co prowadzi do zespołu ostrej niewydolności oddechowej ARDS.
Jest to już drugie badanie nad skutecznością aspiryny przeciwko chorobie K@ wit. Izraelscy naukowcy osiągnęli podobne wyniki we wstępnym badaniu w Centrum Medycznym Barzilai w marcu br. Oprócz wpływu na skrzepy krwi odkryli, że aspiryna przynosi korzyści immunologiczne, a grupa przyjmująca ją jest o 29% mniej podatna na zakażenie wirusem.