Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

piątek, 21 sierpnia 2015

Kręgosłup - a problemy zdrowotne w innych częściach ciała.

Kręgosłup – a problemy zdrowotne w innych częściach ciała


Kręgosłup jest podstawą, na której utrzymuje się wszystko, z czego składa się ciało człowieka.
Kręgosłup – a problemy zdrowotne w innych częściach ciała

Nie tylko poważne urazy, ale nawet minimalne zwichnięcia kręgów, często niewidoczne na zdjęciach rentgenowskich powodują nieprawidłowości w funkcjonowaniu nawet odległych narządów, powodując bóle i wiele innych dolegliwości, a wtedy zgłaszając się do lekarza pierwszego kontaktu, otrzymujemy chemiczny złoty środek na receptę aby uśmierzyć ból, który nie usuwa przyczyny ale chwilowo objawy blokując receptory odpowiedzialne za ból, lub też jesteśmy leczeni na choroby, których tak naprawdę nie mamy, a dolegliwości są tylko efektem przemieszczenia kręgów.
W przeszłości, kiedy człowiek żył zgodnie z naturą, w nieustannym ruchu, przy praktycznym braku najgorszej z możliwych pozycji – siedzącej – samoistne choroby wynikające z przesuwania się kręgów, wiotczeniu mięsni przykręgosłupowych były rzadkością. Obecnie to prawdziwa epidemia. Dotyka już nawet dzieci, bo te już nie grają w piłkę czy dwa ognie, ale siedzą nieruchome wiele godzin wpatrzone w ekran monitora lub telewizora.
Ale jeśli spojrzymy na statystyki, 70% bólów głowy pochodzi z wadliwej postawy i z problemów z kręgosłupem szyjnym – oczywiście możemy „leczyć się latami” przy pomocy chemii – skutek będzie taki, że choroba się nie cofnie a będzie postępować , a leki farmaceutyczne tyko chwilowo uśmierzą ból, i  dodatkowo spowodują inne problemy zdrowotne.
Problemy z części piersiowej kręgosłupa mogą powodować ból w okolicy serca, żołądka i jelit.
Problemy z kręgosłupa lędźwiowego może przejawiać się jako ból w biodrach, udach,  ból promieniujący  w nogach , zmęczenie.
Odpowiednie leczenie i i wzmocnienia kręgosłupa może pomóc pozbyć się problemów nie tylko z kręgosłupem, ale z ogólnym stanem zdrowia. Oto  akie problemy zdrowotne mogą wiązać się z kręgosłupem

schorzenia kregoslupa a skutki dla zdrowia


Zdjęcie za zgodą   Platforma Szumana 3d