Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 30 sierpnia 2015

Okadzanie domu. Korzyści i zalety.

Okadzanie domu – korzyści i zalety


Rytualne okadzanie dymem, palenie kadzideł z ziół i żywic roślinnych sięga czasów prehistorycznych i do dziś jest praktykowane w wielu kulturach w celu pozbycia się chorób, uroków, by odgonić złe moce, przywrócić równowagę, oraz w ceremoniach religijnych.
okadzanie domu, kadzidlo, zapach

Okazuje się jednak, że te dawne praktyki mają ogromny wpływ na oczyszczaniepowietrza i otoczenia ze szkodliwych bakterii.
Naukowcy zaobserwowali, że rytualne spalanie specjalnego drewna i mieszankę aromatycznych leczniczych ziół (Havan smagli – mieszkanka używana w ceremoniach ofiarnych w Indiach) w ciągu 1 godziny zredukowało o 94% liczbę bakterii i patogenów w powietrzu,  pozostawiając zdezynfekowane pomieszczenie na kolejne 24 godziny.

W Polsce, nasze rodzime babki używały do tego celu szałwii, lawendy, piołunu, mirry, rozmarynu, tymianku , innych ziół i drzew np. brzozy, jałowca czy świerka. Albo przygotowywały kadzidła z żywico-ziołowych mieszanek.
Jednak prawdziwe kadzidło pochodzi z drzewa zwanego kadzidłowcem – boswellia serrata, wymieniane wielokrotnie w Biblii, używane w ceremoniach religijnych,  do tej pory używa się w kościele katolickim. Roślina wytwarza żywicę, która po zestaleniu tworzy substancję zwaną olibanum w postaci żółtobrązowej, ziarenkowatej masy.  Olibanum działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w przebiegu reumatyzmu i wpływa korzystnie na wątrobę. W tradycyjnej medycynie indyjskiej jest używane w leczeniu stanów zapalnych stawów i kości, stanów zapalnych i bólowych kręgosłupa, nieżytów układu oddechowego .

okadzanie domu kadzidlowiec
Zalety palenia olibanum w domu to czyste powietrze bez bakterii , niezwykle piękny, delikatny korzenno-ziołowy zapach utrzymujący sie wiele godzin. Działa relaksująco i kojąco, dotlenia mozg i wspomaga koncentracje. Oczywiście nie ma porównania z chemicznymi odświeżaczami powietrza, raz że tylko udają zapachy a dwa to wdychamy toksyny.