Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 18 sierpnia 2015

Nakaz karmienia piersią.

Nakaz karmienia piersią w Meksyku?


Opublikowano: 16.08.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świataZdrowie
W całym kraju zakazano sprzedaży gotowych mieszanek do karmienia niemowląt. Można je zakupić w aptece wyłącznie na receptę.
Meksykański Departament Zdrowia zakazał sprzedaży w sklepach mieszanek dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia. W ten sposób pragnie popularyzować karmienie piersią, którego Meksyk ma jeden z najniższych wskaźników na terenie Ameryki Łacińskiej. W Meksyku karmi piersią tylko jedna na siedem matek dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6 miesięcy życia. Resort postuluje, aby kobiety karmiły wyłącznie piersią przez pierwsze pół roku, zaś do ukończenia 2. roku życia zalecają dietę zróżnicowaną, jednak wciąż zawierającą mleko matki.
W Polsce wskaźnik matek, które zaraz po porodzie zaczynają karmić naturalnie, jest bardzo wysoki – wynosi około 90 proc. Jednak bardzo niewielkiej części udaje się przetrwać bez wspomagania modyfikowanym mlekiem krowim do momentu ukończenia przez dziecko 6. Miesiąca życia. Przyczyny na całym świecie są te same: brak odpowiedniej diagnozy czy wsparcia kobiety karmiącej przez położne lub konsultantki laktacyjne w szpitalach, uciążliwość karmienia w miejscach publicznych bądź przymus powrotu do pracy.
Źródło: Strajk.eu