Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

piątek, 25 września 2015

Jak szybko zasnąć?

Sposób na bezsenność. Jak szybko zasnąć.


Bez właściwego snu nie jest możliwe trwanie w zdrowiu i dobrej kondycji. To podczas snu odnawiają się komórki, zachodzą procesy regeneracyjne i naprawcze, reguluje się układ hormonalny.
Długotrwała bezsenność to sygnał, że z organizmem dzieje się coś złego. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest znalezienie przyczyny i jej wyeliminowanie, gdyż środki nasenne tylko maskują i pogłębiają problem. Przyczyn może być wiele od stresu i niewłaściwego trybu życia poprzez poważne niedobory mikro i makroelementów aż po poważne choroby .
Zdiagnozowanie problemu i powrót do dobrej kondycji może długo potrwać, tymczasem można sobie pomoc doraźnie przy pomocy banalnie prostego sposobu: przed udaniem się na spoczynek należy włożyć pod język i rozpuścić szczyptę mieszanki brązowego cukru i soli kamiennej.
naturalne sposoby na bezsenność
Do słoiczka wsypać:
1 łyżeczkę nierafinowanej soli kamiennej lub himalajskiej
5 łyżeczek brązowego cukru nierafinowanego, może być trzcinowy

Dokładnie wymieszać. Zażywać przed snem szczyptę mieszanki, wkładając pod język. Poczekać do całkowitego rozpuszczenia. Po rozpuszczeniu można popić filiżanką cieplej wody, ale to nie jest konieczne.
Ten mały trick to pozwoli na zrównoważenie sodu i glukozy w szczelinach międzykomórkowych, i co najważniejsze pozwoli szybko zasnąć Cukier zasygnalizuje organizmowi zaprzestania produkcji hormonów stresu, który niszczy metabolizm i nie pozwala zasnąć. Sól jest niezbędna dla zachowania homeostazy i utrzymuje adrenalinę pod kontrolą, sole mineralne uspakajają system nerwowy.