Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 7 czerwca 2018

Węgiel leczniczy antidotum nie tylko na zatrucia. Jak stosować i dawkować

Węgiel leczniczy to nic innego jak spalone w odpowiednich warunkach drewno. O tym, że pochłania  trucizny ludzie wiedzieli od wieków. Nie tylko zresztą ludzie.
Zaobserwowano, że niektóre zwierzęta np. małpy gerezy, które żywią się liśćmi mango i migdałowców zawierającymi toksyczne fenole wyciągają węgiel z palenisk i chętnie się nim objadają.
Ze względu na swą strukturę węgiel jest silnym naturalnym środkiemwychwytującym i wiążącym wszelkie trujące substancje: toksyny, trucizny, szkodliwe produkty przemiany materii i związki chemiczne. Jest w stanie wyłapać zużyte hormony, białka, wirusy, grzyby i bakterie umożliwiając ich usunięcie z organizmu.
Porowata struktura węgla aktywnego o ujemnym ładunku elektrycznym wiąże dodatnio naładowane toksyny stałe i gazy, kumuluje je w „zakamarkach” tak by bezpiecznie odbyły „podróż” przez się przez układ pokarmowy.
Należy jednak pamiętać, że węgiel leczniczy to nie brykiet do grilla. Ten ostatni jest pełen chemikaliów i nie powinien być nigdy spożywany.
Węgiel leczniczy jest tylko absorbentem, nie wchłania się do organizmu, przechodzi przez przewód pokarmowy jak odkurzacz, nie powodując skutków ubocznych. Ponieważ sam  nie rozpada się w przewodzie pokarmowym, nie dochodzi do nie dochodzi do ponownego uwolnienia toksyn i wchłonięcia ich do krwi.  Jest bezpieczny, można go podawać nawet niemowlętom i kobietom w ciąży.
W przypadku zatruć nawet silnymi toksynami jeśli szybko zażyjemy węgiel nie wnikną one do krwiobiegu, zostaną zneutralizowane i wydalone. Badania wykazały, że w niektórych przypadkach węgiel aktywny jest skuteczniejszy niż płukanie żołądka. [1]
Na co i jak stosować węgiel?
Węgiel leczniczy w jednorazowej dawce 5-10 g dla dorosłego człowieka jest w stanie pokryć powierzchnię przewodu pokarmowego warstwą ochronną, która adsorbuje wodę, produkty płynne i gazowe gromadzące się w jelitach, bakterie, wirusy, komórki drożdżaków. Działa na śluzówkę osuszająco, lekko ściągająco, utrudnia namnażanie się patogenów.  Z badań wynika, że 10 g węgla może zneutralizować od 3 do 7 g trucizn i toksyn.
Pierwsza pomoc
Zatrucia pokarmowe – jak najszybciej podać jednorazowo dużą dawkę do 15 g czyli łyżkę stołową, uzupełniając co kilka godzin. Przy podawaniu węgla należy pić bardzo dużo wody, 10-15 szklanek dziennie by nie spowodować odwodnienia i wypłukać toksyny. Zażywając węgiel lepiej jest otworzyć kapsułkę lub rozdrobnić tabletkę, niż łykać w całości. Zadziała znacznie szybciej.
Przedawkowanie leków, zatrucia substancjami chemicznymi, zatrucia alkoholowe  [2]– podać bardzo dużą dawkę nawet do 50 g najpóźniej do godziny od zatrucia, po 4 godzinach węgiel nie zadziała.
Problemy trawienne
Biegunki, zatrucia z biegunkami  podawać 3 do 6 g co 2 – 3 godziny
Niestrawność i wzdęcia podawać 1,5 g co 2 godziny, kilkakrotnie  do ustąpienia objawów
Grypa, infekcje wirusowe
Objawy odczuwane przy grypie i chorobach grypopodobnych spowodowane są przez toksyny produkowane przez wirusy, węgiel pomoże je szybko usunąć z organizmu. Zażywać  dawkę 1,5 g co 5 godzin
Oczyszczanie organizmu – detox
Węgiel aktywny doskonale wyłapuje wszelkie toksyny i zanieczyszczenia, które powodują reakcje alergiczne, uszkodzenia oksydacyjne i obniżenie funkcji układu odpornościowego.
Usunięcie toksyn z organizmu może zmniejszyć bóle stawów, podnieść poziom energii, zwiększyć sprawność umysłową, poprawić samopoczucie.
Czynniki środowiskowe takie jak pleśnie pestycydy, chemikalia w żywności i wodzie powodują toksyczne obciążenie w naszych ciałach. Od czasu do czasu warto rutynowo oczyścić przewód pokarmowy.
W tym celu w ciągu 2 dni można zażywać 10 g węgla aktywnego 90 minut przed każdym posiłkiem w tym czasie spożywać tylko żywność ekologiczną, naturalną i pić dużo wody.
Okłady zewnętrzne
Już Hipokrates zalecał stosowanie węgla na rany, zakażenia, ukąszenia. Działa osuszająco, absorbuje wydzieliny i bakterie, potrafi „wyciągnąć” trujący jad z ukąszeń spowodowanych przez owady, jadowite pająki, skorpiony, wściekłe zwierzęta. Szybko przyłożony okład eliminuje ból, obrzęki, zapobiega reakcjom uczuleniowym.
Do okładów stosować papkę z drobno sproszkowanego węgla wymieszaną z olejem np. kokosowym, wodą z drobno zmielonym siemieniem lnianym lub z samą wodą.
Wybielanie zębów
Węgiel można też stosować do wybielenia zębów, efekty będą widoczne już po pierwszej aplikacji PRZEPIS
Maseczka z węglem
Papkę z niewielkiej ilości węgla i przegotowanej wody lub jogurtu nałożyć na umytą i osuszoną skórę twarzy. Po 20 minutach zmyć letnią wodą i wklepać nawilżający krem lub olejek.
Maseczka przez kosmetyczki polecana jest do oczyszczania skóry tłustej ze skłonnością do zatykania się porów i do niedoskonałości. Sprawdzi się do cery zmęczonej po infekcjach wirusowych, grypie, zatruciach żołądkowych.
Inne zastosowania 
Sproszkowany węgiel drzewny można używać do filtrowania wody z chemicznych zanieczyszczeń, jako pochłaniacz zapachów w lodówce, opryski z roztworu węgla i wody pochłaniają i usuwają herbicydy z roślin, węgiel najlepiej oczyszcza powietrze z pleśni. Jeśli w domu jest wilgoć czy pleśnie na ścianie dobrze jest ustawić w pobliżu miseczkę ze sproszkowanym węglem i wymieniać co jakiś czas.