Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 21 listopada 2015

Człowiek nie może udawać....


 
Kiedy weźmie się pod uwagę oczywiste fakty, perfidia, ignorancja, głupota i egoizm rodzaju ludzkiego wręcz porażają. 

Odczuwam ból nie do zniesienia i nieskończone współczucie dla istot, które są całkowicie bezbronne wobec okrucieństw popełnianych przez człowieka: głodujących ludzkich dzieci i okrutnie dręczonych zwierząt. Codziennie, gdy jestem świadkiem tych zbrodni, miotają mną złość, smutek i bezsilność.
Ale nie chcę i nie mogę odwracać wzroku jak ludzie, których nie interesuje cierpienie za murami farm i ubojni.

Budzą we mnie odrazę czyny, na skutek których każdego dnia 40 tysięcy dzieci umiera z głodu i niedożywienia, bo pokarm roślinny, którym można by je nakarmić, przeznaczany jest na paszę dla zwierząt wykorzystywanych do produkcji mięsa, nabiału i jaj.

Obżerający się nimi mieszkańcy krajów dobrobytu zapadają na tzw. „choroby dobrobytu” – choroby będące efektem złej diety.

Sam szczyt piramidy okrucieństwa okupuje przemysł medyczny przeprowadzający swoje jakże okrutne eksperymenty i testy na zwierzętach (które prawie zawsze okazują się bezużyteczne) pod przykrywką leczenia ww. schorzeń.
W pełni zgadzam się z wypowiedzią Joaquina Phoenixa z filmu „Earthlings” („Ziemianie”):
„Systematyczne torturowanie i mordowanie stworzeń zdolnych do odczuwania pokazuje nam, do jakiego poziomu człowiek może się zniżyć, jak nisko może upaść.”
dr n. med. Ernst Walter Henrich