Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

poniedziałek, 30 listopada 2015

Jak zdrowo schudnąć w tydzień.

Imbir i cynamon czyli jak zdrowo schudnąć 3 kg w tydzień

Imbir i cynamon odchudzanie
Składniki poniższych receptur to nie sam imbir i cynamon, ale to one odgrywają tu główną rolę.
Imbir  poza wieloma korzyściami dla zdrowia skutecznie pomaga walczyć z nadwagą co zostało naukowo udowodnione: zwiększa termogenezę, która odgrywa ważną rolę w spalaniu tłuszczu, podwyższa  poziom pH w żołądku, przez co organizm zwiększa produkcje enzymów trawiennych a to oznacza szybszy i bardziej skuteczny metabolizm, oczyszcza z toksyn. Spożywając codziennie łyżkę imbiru można zwiększyć metabolizm nawet o 20%.
Cynamon reguluje poziom cukru we krwi przez zapobiega magazynowaniu tłuszczu, czyli zamianie cukrów w tkankę tłuszczową i pomaga efektywniej przetwarzać węglowodany, szczególnie dobrze działa na otyłość brzuszna.

imbir i cynamon
Składniki:
2 szklanki wody
50ml jogurtu
Czubata łyżeczka czarnej herbaty
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżeczka imbiru
1 łyżeczka miodu
1 łyżeczka curry
Krok 1
Zaparzyć herbatę na wschodni sposób. Zalać ½ szklanki wody, gotować 2 minuty i odstawić na 15 minut do naciągnięcia. Ten sposób parzenia uaktywnia garbniki, które działają ściągająco i odkażająco (na wschodzie esencja herbaciana zastępuje jodynę), zapobiegające otyłości, wyparza się puryna i rutyna, która uelastycznia naczynia krwionośne, aktywują się witaminy B1 i B6.
Krok 2
Do herbaty dodać resztę wody i pozostałe składniki poza miodem i jogurtem. Doprowadzić do wrzenia i od razu zdjąć z ognia, przecedzić i przestudzić. Gdy ostygnie dodać jogurt i dosłodzić miodem.
Pić przez 7 dni zamiast kolacji jako ostatni posiłek.
Napój jest przyjemny w smaku, poza spalaniem tkanki tłuszczowej wykazuje działanie przeciwzapalne, wzmacnia odporność i dodaje energii.
Opcja 2
80 ml wody
170 ml mleka może być roślinne PRZEPISY
1 łyżeczka imbiru
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżeczka curry
Zagotować w wodzie przyprawy, dolać mleko dobrze wymieszać lub zmiksować, podobnie jak w peirwszym przepisie stosować jako ostatni posiłek.
UWAGA:
Osoby z zapaleniem wątroby, problemami z nerkami lub układem pokarmowych powinny zastąpić curry czystą kurkumą