Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 6 lipca 2016

Aresztowano handlarzy ludzkimi organami

IlustracjaBy de:Benutzer:Uwe Gille - Uploaded on de:WP by de:Benutzer:Uwe Gille, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=330380

Włoska policja poinformowała o zatrzymaniu członków grupy przestępczej, zajmującej się handlem ludźmi i narkotykami. W sumie podczas operacji pod nazwą Glauco 3 aresztowano 23 członków gangu, a 15 jest poszukiwanych.
Aresztowanie miało miejsce w poniedziałek 4 lipca br. w kilku włoskich miastach, w tym Rzymie, Viterbo, Agrigento, Palermo, Katanii, Mediolanie, Genui, Macerata, a także w gminach Lecco i Trapani. 13 zatrzymanych to obywatele Erytrei i Etiopii. Jeden z nich to obywatel Włoch.
Nakaz aresztowania wydały wcześniej władze Palermo na podstawie zeznać skruszonego Nuredin Vihabrebi Atta, skazanego w lutym na pięć lat więzienia. Według włoskich mediów, w tym gazety „La Repubblica”, istnieją włoskie gangi, którzy zajmują się przemytem nielegalnych imigrantów do Włoch.
Przestępcy handlują ciałami uchodźców, którzy nie przeżyli transportu, jak również zabijają i grabią z narządów tych, którzy nie mogą zapłacić za podróż do Europy, podaje Vihabrebi. Nuredin Vihabrebi Atta poszedł na współpracę, aby ujawnić, ilu ludzi ginie naprawdę. Przy okazji wspomniano też o incydencie w pobliżu wyspy Lampedusa w październiku 2013 roku, gdzie zginęło 359 osób, donosi „Il Tempo”.
Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl