Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 28 lipca 2016

Chudnij podczas snu


Nocą metabolizm znacznie spowalnia,  przestawiając  się na procesy regeneracyjne. Podczas snu wydziela się hormon wzrostu odpowiedzialny za odnowę komórek, podczas tego procesu organizm zużywa duże  ilości energii, czerpiąc  ją miedzy innymi z tkanki tłuszczowej. Zarwane noce, niedosypianie, bezsenność  nie tylko osłabiają system immunologiczny i zaburzają odnowę komórekm, ale przyczyniają się także do tycia.
spalaj tluszcz podczas snu
Aby spalać w nocy tkankę tłuszczową należy przede wszystkim zadbać o dobry sen, oraz… o kolację. Kładąc się spać głodnym mózg wymusza uwalnianie hormonów stresu – kortyzolu i adrenaliny, aby przekształcić białka mięśni w glukozę.
Kolejnym hormonem, poza hormonem wzrostu odgrywającym zasadniczą rolę w procesach tycia i chudnięcia jest insulina, która steruje gromadzeniem tłuszczu. Aby utrzymać jej właściwy poziom i równocześnie zapewnić dobre funkcjonowanie mózgowi – wieczorem należy spożywać białka i zero węglowodanów, które powodują wzrost insuliny i hamują spalanie tłuszczów nawet na 5 godzin. W ciągu dnia gdy ciało jest aktywnie w ruchu metabolizm węglowodanów jest inny, dlatego najlepiej jeść je na śniadanie lub wczesny obiad.
Oprócz białka wieczorem można jeść warzywa, ale nie marchew i nie owoce. Żadnych potraw mącznych, słodyczy – ale to bardzo dobry jest miód – zapewni mózgowi glukozę.
Aby znacznie przyspieszyć  nocny metabolizm  idealnie jest wieczorem wypić specjalnie skomponowany napój, który zapewni spalanie tłuszczu zwłaszcza brzusznego, a rezultaty można już zobaczyć w ciągu kilku dni.
chudnij podczas snu

Składniki:
Sok z jednej cytryny
1 ogórek
1 łyżka startego imbiru
1 łyżka soku z aloesu
Pęczek kolendry lub pietruszki
½ szklanki wody
1 łyżeczka lub więcej miodu opcjonalnie
Zblendować  wszystkie składniki i wypić powoli szklankę przed snem.
Miód dodać wtedy kiedy upłynęło co najmniej 3 godziny od ostatniego posiłku.
  • Ogórki są  kluczowym elementem każdego programu odchudzania. Jeden ogórek zawiera tylko 45 kalorii i  jest bogaty w błonnik plus ma dużą zawartość wody
  • Pietruszka i kolendra mają bardzo mało kalorii, zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, wpływają znacząco na gospodarkę wodną organizmu.
  • Imbir przyspiesza metabolizm, zapobiega zaparciom
  • Sok z cytryny skutecznie wypłukuje nagromadzone toksyny
  • Sok z aloesu wyjątkowo silnie stymuluje przemianę materii  i to na każdym poziomie, od przyspieszenia trawienia, poprzez wchłanianie w jelitach po przemiany energetyczne na poziomie komórkowym.
 Żródło:http://sekrety-zdrowia.org/chudnij-podczas-s