Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 6 lipca 2016

We Francji sprzedano mięso meduzo/owcy GMO.

By Toni Barros from São Paulo, Brasil - Hello, Dolly!, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5816342

We Francji sprzedano mięso meduzo-owcy GMO


Opublikowano: 06.07.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata
Owca, która była częścią eksperymentu medycznego została sprzedana na mięso w Paryżu. To samo z siebie nie jest problemem, chyba, że owca była modyfikowana genetycznie, genami fluorescencyjnymi meduzy, a we Francji jest nielegalnym by sprzedawać żywność GMO.
Państwowy Instytut Badawczy stwierdził, że w ubiegłym roku mięso zostało sprzedane do rzeźni. Według raportu z francuskiej gazety Le Parisien, owca nazwana „Ruby” była częścią eksperymentu „Zielonej Owcy”. Owca została urodzona przez „świecącą” matkę w Narodowym Instytucie Badań Rolniczych Francji (INRA), gdzie naukowcy wykorzystali barana do badania wpływu różnych implantów stosowanych u osób z niewydolnością serca.
„Baranek urodzony z genetycznie modyfikowanej owcy poprzez program badań medycznych został sprzedany w październiku 2014 r. Choć owca nie jest zagrożeniem dla ludzi i środowiska, to Instytut poinformował prokuratora Meaux na temat tego naruszenia kodeksu środowiska. Fakty te były ukryte przez pracownika Instytutu.”
DNA matki jagnięcia zostało zmienione o białko zielonej fluorescencji (GFP), co sprawiło, że skóra owcy była przezroczysta i świeciła.
Autorstwo: Christina Sarich
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie:http://wolnemedia.net/