Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 15 kwietnia 2017

Dna moczanowa.CIERPISZ NA PODAGRĘ? OTO 7 NATURALNYCH PRODUKTÓW, DZIĘKI KTÓRYM POZBĘDZIESZ SIĘ BÓLU!

side view of a foot showing a red patch of skin over the joint at the base of the big toeBy James Heilman, MD - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10429172


Wszystko zaczyna się od spuchniętych kostek, kolan, dłoni lub stóp. Atak podagry może objawić się silnym, nagłym i ostrym bólem. Może także narastać powoli, zaburzając normalne funkcjonowanie.

Za podagrę, często odpowiedzialna jest niewłaściwa dieta bogata w tłuszcz i nadmiar alkoholu.
Niezależnie od przyczyny, atak zawsze wiąże się z bólem i dyskomfortem. Zapanujesz nad nimi dzięki siedmiu poniższym produktom.

Wiśnie

Wiśnie zawierają dużo antocyjanów i flawonoidów – substancji o potwierdzonym wpływie na zapalenia stawów i ataki dny moczanowej. Zmniejszają ilość kwasu moczowego w organizmie i łagodzą ból towarzyszący atakom. Lekarze zalecają spożywanie 15-20 wiśni dziennie.

Banany

Zawarty w bananach potas rozpuszcza kryształki kwasu moczowego, dzięki czemu organizm jest w stanie pozbyć się jego nadmiaru. Banany zawierają również dużą dawkę witaminy C, która jest naturalnym lekiem przeciwbólowym. Spożywanie ich złagodzi zatem ból podczas ataków podagry. Zgodnie z zaleceniami lekarzy, powinniśmy jeść 2-3 banany dziennie.

Ocet jabłkowy

Kwas zawarty w occie jabłkowym czyni z niego potężną broń w walce z bólem i zapaleniem stawów. Dodaj łyżeczkę octu do szklanki wody i pij dwa lub trzy razy dziennie. Jeśli zauważysz poprawę stanu swojego zdrowia, śmiało zwiększaj dawkę octu.

Sól Epsom

Jeśli doskwiera Ci ból i obrzęk, pomoże Ci gorąca kąpiel z dodatkiem soli Epsom. Zawarty w niej magnez obniży ciśnienie krwi, które z powodu podagry może być podwyższone. Kąpiel powinna trwać około 20 minut – dzięki temu będziesz w stanie w pełni wykorzystać dobroczynne właściwości soli Epsom.

Sok z cytryny

Sok z cytryny ma zasadowe pH, przez co znacząco obniża poziom kwasu moczowego w organizmie. Najlepsze efekty uzyskasz pijąc sok z jednego owocu z połową łyżeczki sody oczyszczonej. Poczekaj, aż całość przestanie się pienić, przelej do szklanki i wypij jak najszybciej. Możesz również wycisnąć sok z cytryny bezpośrednio do wody. Staraj się wypijać trzy szklanki wody z sokiem cytrynowym dziennie.

Jabłka

Ocet jabłkowy to nie jedyna metoda wykorzystująca jabłka do walki z podagrą. Owoce te są bogatym źródłem kwasu jabłkowego, który obniża poziom kwasu moczowego w organizmie. Jednocześnie pomaga zmniejszyć dolegliwości bólowe i opuchliznę będącą objawem podagry. Jedz przynajmniej jedno jabłko dziennie, a szybko zauważysz poprawę.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona pomaga obniżyć poziom kwasu moczowego w organizmie, jednocześnie łagodzi bóle stawów. Rozpuść pół łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody. Pij roztwór sody maksymalnie cztery razy dziennie, nie dłużej niż przez dwa tygodnie. Jeśli masz 60 lat lub więcej, możesz pozwolić sobie najwyżej na trzy szklanki w ciągu dnia.
W dłuższej perspektywie, wyeliminowanie cukru, czerwonego mięsa i napojów gazowanych, uchroni Cię przed dolegliwościami i powstrzyma ataki dny moczanowej. Unikaj nadmiaru alkoholu, a niezdrowe produkty zastąp tymi, które przedstawiliśmy powyżej. Wybierz spośród nich te, które w największym stopniu wpływają na Twoje zdrowie i samopoczucie. Pamiętaj, aby pić dużo wody!

Ktoś z Twoich bliskich cierpi na podagrę? Podziel się z nim tym artykułem!

Źródło: shareably.net   Żródło:http://www.lolmania.pl/lol/50149/cierpisz-na-podagre-oto-7-naturalnych-produktow-dzieki-ktorym-pozbedziesz-sie-bolu.html