Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 1 kwietnia 2017

Twarz pokazuje niedobór 5 witamin

By David Shankbone - David Shankbone (own work), CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1616044

Jeśli marnie się czujesz i podejrzewasz niedobór witamin, lekarz prawdopodobnie zaleci Ci badanie krwi, albo jakieś inne kosztowne badanie.

Ale czasem najlepszym sposobem oszacowania niedoboru ważnej substancji odżywczej jest spojrzenie na siebie w lustrze. Eksperci uważają, że oznaki niedoboru witamin pokazują się na twarzy.
Poniżej 5 powszechnych objawów wiązanych z niedoborem witamin:

1. Blada skóra

Jeśli zauważysz że wyglądasz bledsza/y niż normalne, masz niedobór wit. B12. Sprawdź język, powinien być lekko „wyboisty”. Jeśli jest całkowicie gładki, to znak niedoboru wit. B12. Ten niedobór może wywoływać zmęczenie i osłabienie pamięci.

2. Problemy z włosami

Łupież, sucha skóra, łamliwe włosy i gubienie włosów to oznaki niskiego stężenia wit. B7 albo biotyny.
Antybiotyki mogą zakłócać bakterie jelitowe produkujące B7. Źródła: kalafior, żółtka jaj, pieczarki. Białka jaj mogą faktycznie ingerować we wchłanianie przez organizm B7. Jeśli korzystasz z suplementu, dzienna dawka = 50 mcg.

3. Podpuchnięte oczy

Podpuchnięte oczy i obrzmiałe nogi to oznaki niedoboru jodu. Inne objawy: tycie, sucha skóra i kruche paznokcie. Jod jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy.
Spożycie soli, głównego źródła jodu w diecie, spada od dziesięcioleci z powodu diety niskosolnej. Jednocześnie w soli jest mniejsza zawartość jodu niż dziesiątki lat temu. To wywołało, co eksperci nazywają „cichą epidemią” – niedobór jodu.
Inne źródło jodu to ryby ze słonej wody i warzywa morskie np. kelp.
Dzienna dawka jodu dla dorosłych = 150 mcg. Skoro ten składnik jest bardzo ważny w rozwoju mózgu dzieci, kobiety ciężarne wymagają 220 mcg dziennie, a karmiące 290 mcg.

4. Blade usta

Sprawdź wewnętrzną stronę ust, dziąsła i wnętrze dolnych powiek. Jeśli są blade, to masz niedobór żelaza. Jest to najczęstszy niedobór w Ameryce.
U kobiet występuje częściej niż u mężczyzn. To powoduje dziwne zachcianki, np. jedzenie brudu, gliny lub lodu. Jest to sposób organizmu na wchłanianie żelaza.
Żelazo jest bardzo ważnym minerałem, znajduje się w każdej komórce organizmu. Przenosi tlen do tkanek. Kobiety o obfitych miesiączkach są szczególnie narażone na ten niedobór.
Najlepsze źródła: czerwone mięso, szpinak i ryby. Dzienna dawka suplementu = 8 mg.

5. Wrażliwe lub krwawiące dziąsła

To pokazuje niedobór którego nigdy nie powinno się ignorować. Wit. C często uważa się za wzmacniającą odporność. Ale jej niedobór może wywołać poważne problemy zdrowotne: krwawiące dziąsła i bóle mięśni. Poważny niedobór wit. C wywołuje szkorbut, co może spowodować wypadanie zębów.
Źródła: owoce cytrusowe, kantalupa (melon o różowym miąższu i bruzdowatej skórze), jagody, kiwi, mango, papaja, arbuz, ananas i czerwona papryka –mają dużą zawartość wit. C. Supplement – co najmniej 250 mg dziennie.
Uważnie przyglądaj się sobie w lustrze, zauważ te rzeczy, a unikniesz różnych dolegliwości.