Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 16 czerwca 2015

Nasze badania dowodzą że choroby serca, związane są z niedoborem witaminy C.Zawały serca i udary mózgu nadal pozostają głównymi przyczynami śmierci. Miażdżyca, podstawowa przyczyna tych chorób, powoduje każdego roku 17 milionów zgonów na świecie. Mimo to wysoki poziom cholesterolu we krwi, tłusta dieta i otyłość są wskazywane jako przyczyna chorób serca. Jednakże przez zmniejszanie zawartości tłuszczu w diecie i sztuczne obni- żanie poziomu cholesterolu we krwi za pomocą leków zmniejszających stężenie cholesterolu nie udało się rozwiązać tego problemu. Blaszki miaż- dżycowe występują głównie w tętnicach wień- cowych, a nie w całym układzie naczyń krwionośnych o długości około 100.000 km. Braku płytek w żyłach oraz faktu, że zwierzęta nie cierpią na miażdżycę tętnic w odróżnieniu od ludzi, nie można wyjaśnić za pomocą konwencjonalnej medycyny i cholesterolowej teorii chorób serca.

W 1990 roku, dr Rath i nieżyjący dwukrotny laureat nagrody Nobla, dr Linus Pauling, opublikowali 1 rewolucyjną koncepcję, że długotrwały niedobór witaminy C uszkadza ściany naczyń krwionośnych. To uszkodzenie uruchamia biologiczny proces "remontu", podczas którego lipoproteiny przenoszące cholesterol są odkładane w ścianach tętnic jak forma biologicznej zaprawy. Z czasem ten "remontowy" proces może prowadzić do narastania blaszki miażdżycowej. Najbardziej skuteczną cząsteczką "remontową" jest duża, kleista substancja znana jako lipoproteina (a) [Lp (a)]. Dr. Rath zaobserwował odwrotną zależ- ność pomiędzy wewnętrzną produkcji lipoproteiny (a) a witaminą C, którą opisał jako zależność między szkorbutem a chorobą serca. Ludzie w odróżnieniu od większości zwierząt nie produkują witaminy C w organizmie. Dzięki unikalnej strukturze Lp (a) może działać jako substytut witaminy C i chronić integralność naczyń krwionośnych w czasach niedoboru witaminy C i rozwoju szkorbutu. Jednakże mimo rozpoznania istotnej roli Lp (a) w chorobach układu krą- żenia nie istnieją skuteczne leki farmaceutyczne, które mogą obniżyć jej poziom. Lekarze uważają, że poziom Lp (a) jest częścią naszej struktury genetycznej i zamiast tego koncentrują się tylko na sztucznej redukcji przenoszącego cholesterol LDL ("zły" cholesterol).


 Naukowcy z Instytutu Badawczego Dr Rath opracowali unikalny model zwierzęcy {Gulo - / -; Lp (a) +} z dwoma cechami ludzkiego metabolizmu: brak specyficznego genu (Gulo - / -) koniecznego do wytwarzania witaminy C i zdolność do produkowania ludzkiej Lp (a). Ten model zwierzęcy może replikować unikalne wydarzenie w ewolucji człowieka sprzed około 40 milionów lat, kiedy to ludzie utracili zdolność wytwarzania własnej witaminy C i kiedy pojawił się u nich gen Lp (a). Nasze badania przy użyciu tego modelu zwierzę- cego wykazały, że przewlekły utajony niedobór spo- życia witaminy C, bez objawów zewnętrznych, powoduje znaczący wzrost poziomu Lp (a) w surowicy. Ponadto w miejscach zakłóconego przepływu towarzyszy temu zwiększone nagromadzanie się Lp (a) w tętnicach, co prowadzi do pojawienia się płytek. Z drugiej strony suplementacja witaminą C skutecznie zmniejszała odkładanie się Lp (a) wzdłuż ścian tętnici co za tym idzie obniżała poziomu Lp (a) w surowicy krwi. Potwierdza to, że cząsteczki Lp (a) mogą dzia- łać jako cząsteczki naprawy odkładające się w miejscach uszkodzeń ścian naczyń krwionośnych (niewystarczająca produkcja kolagenu) podczas niedoboru witaminy C. Badanie zostało opublikowane w 2015 roku w kwietniowym wydaniu American Journal of Cardiovascular Disease2. Ten wyjątkowy model dla myszy pozwala na imitowanie ludzkiego metabolizmu w jego krytycznych aspektach: braku produkcji witaminy C i unikalności syntezy Lp (a). Nasze badanie potwierdza zatem związek między niedoborem witaminy C, odkładaniem się Lp (a) i miażdżycą. Co więcej, nasze wyniki wskazują, że suplementacja witaminą C skutecznie obniża poziomy Lp (a) i innych powiązanych czynników ryzyka, które są najczęstsze przy atakach serca i udarach mózgu.

Literatura: 1. M. Rath, L. Pauling, Proc. Nati. Acad. Sci. USA Vol. 87, pp. 6204-6207, 1990 2. J. Cha, A. Niedzwiecki, M. Rath; Am J Cardiovasc Dis 2015;5(1):53-62Niniejsza informacja jest dostarczana dzięki uprzejmości Instytutu Badawczego dr Ratha. Kierowany przez dwóch byłych współpracowników dwukrotnego laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga (zm. w 1994 r.), Instytut ten stał się liderem przełomowych badań nad naturalnymi metodami ochrony zdrowia w zakresie raka, chorób układu krążenia i innych powszechnych chorób. Instytut jest jednostką w 100% zależną od niedochodowej Fundacji Dr. Ratha. Przełomowy charakter tych badań stanowi zagrożenie dla liczonego w miliardach dolarów, farmaceutycznego "biznesu zarabiania na chorobie." Nie jest zaskoczeniem, że przez wiele lat lobby farmaceutyczne atakowało Dr Ratha i jego zespół badawczy, próbując wyciszyć ich przesłanie. Nadaremnie. Podczas tej bitwy dr Rath stał się znanym na całym świecie zwolennikiem medycyny naturalnej mówiąc: "Nigdy w historii medycyny naukowcy nie byli tak zaciekle atakowani za swoje odkrycia. To nam przypomina, że zdrowie nie jest nam dane dobrowolnie, ale musimy o nie walczyć." • Możesz wydrukować kopie tych Aktualności ze strony: w w w 4 p l . d r - r a t h - f o u n d a t i o n . o r g / research_news/index.html, i podzielić się nimi ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. • Ta informacja jest oparta na wynikach badań naukowych. Nie ma ona jednak zastępować porady lekarskiej co do zabiegów, leczenia lub zapobiegania chorobom. • © 2015 Dr. Rath Research Institute, Santa Clara, California, USA. Zachęcamy do rozpowszechniania tej ulotki pod warunkiem, że jej treść pozostanie bez zmian.