Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 3 grudnia 2015

Dietę nazwano „specjalnym wrogiem” różnorodności


Dietę nazwano „specjalnym wrogiem” różnorodności

Studenci z University of Maryland będą mieli okazję do wzięcia udziału w kursie organizowanym przed departament badań tej uczelni.
„Wstęp do badań na temat tłuszczu” nie będzie uważał „otyłości” za problem społeczny czy medyczny, według programu umieszczonego w internecie. Zamiast tego, kurs podejdzie do otyłości jako do „aspektu ludzkiej różnorodności, doświadczenia i tożsamości”.
Program mówi, iż będzie on „funkcjonował jako wstęp do ostatniego pola (naukowego – przyp. tłum.), znanego jako „Badania na temat tłuszczu””. Pole to, wg programu, „nie dotyczy zwalczania otyłości, ale oferuje trwałą krytykę anty-tłuszczowych nastrojów, dyskryminacji i polityki”.
Jednym z czytań na kursie będzie artykuł pt. „Mój ślub był doskonały – i byłam gruba jak cholera przez cały czas”. Kolejnym będzie „Manifest wyzwolenia tłuszczu”, który znakuje lekarzy zajmujących się dietą, dietetyczne pokarmy i książki opisujące zdrowe żywienie jako „specjalnych wrogów”.
Studenci będą zobowiązani do przejrzenia strony internetowej stowarzyszenia NAAFA, które zamierza „dostarczyć narzędzia ludziom otyłym w celu ich usamodzielnienia poprzez edukację publiczną, rzecznictwo i wsparcie”.
Kurs odbędzie się w terminie 4-22 stycznia.