Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 29 grudnia 2015

Wyobraź sobie zdrowie .

Zdrowie

Wyobraź sobie zdrowie

Badania wskazują, że moderowane wyobrażenia (guided imagery) może przyspieszać gojenie ran po operacji.
Podczas sesji moderowanych wyobrażeń pacjent myśli co się stanie z jego ciałem i jak ciało powinno reagować na działania chirurgów. Henry Bennet z zespołem przeprowadzili jedno z pierwszych badań nad tym fenomenem.
Trzy grupy pacjentów przed czekająca ich operację kręgosłupa otrzymały trzy różne instrukcje. Pacjenci w grupie kontrolnej otrzymywali szczegółowe informacje na temat poszczególnych etapów operacji. Pacjenci w grupie drugiej ponadto dowiadywali się jak wybudzą się z narkozy, zaś pacjenci z grupy trzeciej otrzymywali te same informacje co poprzednie grupy ale dodatkowo dowiadywali się, że istotnym elementem operacji jest tamowanie krwawienia. Pacjenci ci wyobrażali sobie, że „krew odchodzi z miejsca operacji” i „powraca do niego po operacji”.
Jak się okazało, pacjenci wyobrażający sobie przesuwanie krwi, stracili około połowę mniej krwi w porównaniu do pacjentów, którzy nie podejmowali takiej wizualizacji. siła wizualizacji polega na tym, że człowiek wyobrażając sobie jakiś stan, pobudza mózg w taki sam sposób jak podczas wykonywania wizualizowanej czynności w rzeczywistości.
http://badania.net/wyobraz-sobie-zdrowie/badania.net