Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 19 grudnia 2015

FAŁSZ REKLAM.
FAŁSZ REKLAM.
Wizerunki uśmiechnietych zwierząt wykorzystywane w reklamach sprawiają, że promocje wielu produktów stają się atrakcyjniejsze i skuteczniejsze.
Niestety nie wszystkie reklamy, w których główną rolę odgrywają zwierzęta są etyczne i właściwe, często występują tam one jako element żartu.

Do takich reklam należą obrazy, w których zwierzęta – często ze śmiechem i gestykulacją zachęcają do spożywania wyrobów mięsnych.
Ubój zwierząt w celu produkcji mięsa, to proces któremu towarzyszy cierpienie i strach istot, które żyją i czują.
Zwierzęta w takich reklamach nie mówią swoim głosem. Są nieświadomie i instrumentalnie wykorzystane do osiągnięcia jakiegoś celu.

Wiadomo, że to co ludzie chcą oglądać, i pod wpływem reklamy kupować, jest dokładnie przebadane. Dlatego to, jakie zwierze weźmie udział w reklamie ma szczególne znaczenie. Bardzo łatwo można jednak przekroczyć granice dobrego smaku, a uśmiechnięte zwierzęta promujące mięso są nadużyciem tego smaku?
Takie reklamy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
                                                                                                         Anna Cooke