Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Proste domowe testy niedoczynności tarczycy.

Ilustracja
Proste domowe testy: niedoczynność tarczycy, nietolerancja pokarmowa, alergie
BY REDAKCJA · 1 GRUDZIEŃ 2015

Nie zawsze można polegać na laboratoryjnych badaniach diagnostycznych, a już zwłaszcza przy niedoczynności tarczycy i nietolerancjach pokarmowych. Istnieje kilka domowych sposób aby to sprawdzić przy użyciu termometru lub badania pulsu.

Tarczyca jest odpowiedzialna za kontrolowanie i regulowanie wielu funkcji w organizmie w tym metabolizmu, ciepłoty ciała, układu krążenia i serca. Niska temperatura jest jednym ze wskaźników niedoczynności tarczycy. Kiedy poziom hormonów jest tarczycy jest w normie, komórki produkują więcej energii, a więc więcej ciepła – gdy poziom hormonów jest zbyt niski analogicznie mniej energii i mniej ciepła. Pomiar temperatury w czasie spoczynku może dać pierwszy obraz funkcjonowania tarczycy.

Domowe testytest temperatury tarczyca

Test Basal znany od lat 40-tych ubiegłego wieku

Przez 3 kolejne dni wieczorem nie jeść zbyt późno, kładąc się spać położyć termometr w zasięgu reki. Rano od razu po przebudzeniu jeszcze w łóżku zmierzyć temperaturę. Aby pomiar był jak najbardziej dokładny potrzymać w ustach jeszcze nie włączony termometr elektroniczny przez 10 min, następnie zrobić pomiar lub trzymać  w ustach 10 minut termometr tradycyjny. Pomiaru należy dokonywać w czasie kiedy organizm jest zdrowy, nie ma stanów zapalnych, infekcji dróg oddechowych i zatok, u kobiet w okresie rozrodczym od 2 do 4 dnia miesiączki.
Przy dobrze funkcjonującej tarczycy temperatura powinna być na poziomie od 36,6 ° C do 36,8 ° C. Im niższa temperatura, tym tarczyca gorzej pracuje.

Drugim ważnym wskaźnikiem jest badanie tętna jeśli puls w stanie spoczynku wynosi 80-85 uderzeń to kolejny wskaźnik niedoczynności tarczycy.Test nadgarstka

Przez 3 kolejne dni o  tej samej porze, co najmniej 2 godziny po jedzeniu, w stanie spoczynku i relaksu umieścić 2 palce (nie kciuk bo ten ma własne tętno) na wewnętrznej stronie nadgarstka, policzyć liczbę uderzeń w ciągu 30 sekund i pomnożyć przez 2 aby uzyskać wynik na minutę.

Jak interpretować wyniki:
Jeśli puls jest w miarę stały (plus/minus 1-2 uderzenia) w ciągu trzech kolejnych dni, oznacza, że tarczyca funkcjonuje bez zarzutu i nie ma żadnych objawów nietolerancji pokarmowej, która mogłaby zakłócać jej funkcje.
Jeśli puls jest silniejszy może to oznaczać wrażliwość na spożyte pokarmy lub wpływ środowiska zewnętrznego.
Jeśli tętno się różni o więcej niż 2 uderzenia może to być oznaką wrażliwości na alergen lub infekcja.
Jeśli różnica wynosi 6 i więcej uderzeń, może być oznaką nadwrażliwość na jakieś składniki posiłków.
Jeśli puls nie spowalnia podczas nocnego odpoczynku, może to być reakcja na jakiś alergen w środowisku np. roztocza, perfumy, środki czystości

nietolerancja pokarmowa

Kontrola po posiłku 
Zmierzyć puls przed i po 15 minutach po posiłku. Jeśli zwiększył się więcej niż 10 uderzeń oznacza nietolerancję na pokarm lub jego składnik.Test  wrażliwości na żywność 

Przed wykonaniem testu nie jeść i nie pić nic przynajmniej przez godzinę, wykonać w stanie psychicznego, fizycznego i emocjonalnego relaksu.

Usiąść i wziąć głęboki powolny wdech i wydech. Zmierzyć puls na nadgarstku lub tętnicy szyjnej przez 30 sekund, liczbę uderzeń pomnożyć przez 2. Następnie włożyć to jamy ustnej testowany produkt żywnościowy, żuć przez 30 sekund nie połykając, zbadać tętno zjedzeniem w ustach. Jeśli puls wzrośnie o 6 i więcej uderzeń, jest to reakcja stresowa organizmu na nietolerowany pokarm, którego należy unikać. Im większa różnica w pulsie tym większa reakcja na stres.

W przypadku testowania jajka, sprawdzić oddzielnie żółtko i białko.

Wrażliwość czy alergie na niektóre pokarmy nie muszą być trwałe, czasami wystarczy dany pokarm wyeliminować na kilka miesięcy, po czym sprawdzić raz jeszcze czy można ponownie wprowadzić.  Dlaczego to tak ważne? Wrażliwość na pokarmy to stres dla organizmu, co spowalnia metabolizm, zakłóca trawienie, powoduje zespoł tzw. nieszczelnego jelita i prowadzi do wielu problemów zdrowotnych.Test na nietolerancję  pokarmową, alergię  na leki, kosmetyki itd.

Połączyć kciuk z palcem wskazującym jednej ręki, poprosić druga osobę aby połączyła podobnie swoje palce robiąc na naszych ogniwo i próbowała je rozłączyć . Następnie do drugiej reki włożyć badany produkt i ponownie niech druga osoba z taką samą siłą  spróbuje rozłączyć palce. Jeśli uda się to zrobić przy użyciu mniejszej siły, oznacza że dany produkt działa osłabiająco i nie jest pożądany przez organizm. Produkty np. leki mogą być w opakowaniach.Test mięśniowy na nietolerancję  pokarmową

Podziel się:http://sekrety-zdrowia.org/proste-domowe-testy-niedoczynnosc-tarczycy-nietolerancja-pokarmowa-alergie/