Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 31 stycznia 2016

Jak zrobić preparat wapniowy ze skorupek jaj?

By cyclonebill - Blødkogt æg, CC BY-SA 2.0, $3


Jak zrobić preparat wapniowy ze skorupek jaj?
Po co bawić się w robienie własnego suplementu diety, skoro można kupić gotowy w aptece? Problem w tym, że syntetyczne preparaty wapniowe bardzo słabo się wchłaniają. Nawet, jeśli zażyjesz tabletkę, w której wapnia jest 600 mg, tylko niewielka część zostanie zaabsorbowana przez twój organizm. Według badań wapń pochodzący z pożywienia wchłania się znacznie lepiej, niż ten suplementowany. A jednym z najlepszych źródeł wapnia są… skorupki jaj! Co więcej, węglan wapnia, z którego są zbudowane, bardzo przypomina ten, który występuje w naszych kościach i zębach To dlatego suplement zrobiony ze skorupek jaj jest najlepszym możliwym sposobem uzupełnienia niedoborów tego minerału.
Potrzebne będą:
skorupki 12 jajek z ekologicznej hodowli (od kur z wolnego wybiegu), ocet jabłkowy, mały słoik
Nagrzej piekarnik do 175°C. Umieść skorupki jaj w dużej misce wypełnionej ciepłą wodą. Wyszoruj je, usuń resztki białka i znajdującą się w skorupkach błonę.T eraz ułóż skorupki w jednej warstwie na blasze do pieczenia. Umieść je na 10 minut w nagrzanym piekarniku. W ten sposób zabijesz bakterie, które mogły się na nich znajdować.
Za pomocą robota kuchennego lub młynka do kawy zmiel skorupki na małe kawałki . Umieść je w szklanym słoiku i zalej octem. Pozostaw około 3 cm wolnego miejsca, ponieważ preparat będzie się pienić. Połóż na słoiku pokrywkę, ale w taki sposób, żeby mogło się z niego wydostawać powietrze. Odczekaj godzinę. Następnie szczelnie zakręć słoik.
Codziennie wstrząsaj zawartość słoika. Gdy skorupki ulegną rozkładowi (zazwyczaj trwa to 6-10 dni), preparat będzie gotowy. Nie ma potrzeby przechowywać go w lodówce.
Stosuj codziennie po 1 łyżce stołowej preparatu. Taka dawka wystarczy, żeby uzupełnić niedobory wapnia.