Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 7 lutego 2016

Goździki zabijają komórki rakowe

gozdziki
Słowo „goździk” pochodzi od łacińskiego słowa „gwóźdź” – clavus (ang.cloves).
To nie tylko smaczna przyprawa, ale posiadają liczne właściwości lecznicze, są stosowane od tysięcy lat w medycynie ajurwedyjskiej –  pasożyty jelit, wykazują szerokie właściwości przeciwdrobnoustrojowe wobec grzybów i bakterii, sąpomocne przy dolegliwościach trawiennych, bolach zębów, hamują zapalenia, dezynfekują, wspierają prace mózgu, zawierają duże ilości antyoksydantów.
Ostatnio naukowcy odkryli ze goździki zabijają 91% komórek raka piersi i spowalniają wzrost o 78%.
Główny składnik olejku goździkowego – eugenol w przeprowadzonych badaniach in vitro zabil w ponad 91% trzy rodzaje agresywnych komórek ludzkiego raka piersi (MCF 10A, MCF7 i Komórki MDA-MB-231) przy wyjątkowo niskiej dawce zaledwie 4 uM. Po podaniu myszom, olejek spowolnił wzrost nowotworu piersi o 78% w ciągu zaledwie 28 dni. Ostatnie badania potwierdzają silną aktywność goździków w walce ‚z rakiem prostaty, raka płuc, raka gardła, czerniaka i innych.