Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 30 sierpnia 2016

Egipt planuje zaostrzyć kary za okaleczanie żeńskich narządów płciowych. Że też kurna jeszcze takie barbarzyństwo ma miejsce!!!

By Sasha Wolff from Grand Rapids - Sadness 90/365, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10313690
Władze egipskie zwiększą karę pozbawienia wolności dla tych, którzy zmuszają kobiety do obrzezania.
Pobyt w więzieniu jest obecnie przewidziany przez prawo za takie przestępstwa i wnosi od trzech miesięcy do trzech lat. Rząd egipski zatwierdził plany wprowadzenia okresu kar od pięciu do siedmiu lat, podaje BBC.

Obrzezanie dziewczyn jest uważane za nielegalne w Egipcie od 2008 roku, ale nadal jest powszechnie praktykowane (obrzezanych jest  tam co najmniej 90% kobiet).

Warto zauważyć, że egipscy lekarze nie tylko nie przeszkadzają w tym procederze, ale często pomagają. W wyniku najnowszych badań 410 egipskich kobiet w większości stwierdziła, że podda swoje córki obrzezaniu, jeśli dokonają tego specjaliści. Okazuje się, że egipscy medycy faktycznie legitymizują te barbarzyńskie praktyki.

Według UNICEF, procedurze obrzezania podlega 200 milionów kobiet i dziewcząt w 30 krajach na całym świecie. W 2012 roku ONZ przyjęła rezolucję, która zabrania okaleczania żeńskich narządów płciowych. Obrzezanie kobiet to chirurgiczne usunięcie części żeńskich narządów płciowych. Celem tego zabiegu jest ograniczenie aktywności seksualnej kobiet.