Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 13 sierpnia 2016

Włochy: Partia Berlusconiego chce karać rodziców stosujących wegańską dietę dla dzieci


f
Ugrupowanie Forza Italia, na czele którego stoi były premier Silvio Berlusconi, zaproponowało projekt ustawy przewidujący karanie rodziców, którzy narzucają swoim dzieciom wegańską dietę. Za nieodpowiednie nawyki żywieniowe groziłoby nawet do sześciu lat więzienia.
Odpowiedni projekt w tej sprawie przedstawiła Elvira Savino, parlamentarzystka centroprawicowej partii Forza Italia, której liderem jest były kontrowersyjny premier Włoch, Sivlio Berlusconi. Zgodnie z proponowanymi zapisami prawa, restrykcjom podlegaliby rodzice stosujący niebezpieczne dla rozwoju dzieci diety żywieniowe, które zostały nazwane przez Savinio „ideologicznymi ekscesami”. Jeśli wegańska dieta doprowadziłaby do choroby dziecka, rodzice mogliby trafić do więzienia na 2,5 do 4 lat, a jeśli spowodowałoby śmierć, opiekuni mogliby usłyszeć nawet wyrok 6 lat aresztu.
Politycy włoskiej centroprawicy twierdzą, że sama wegańska dieta nie jest problemem, jednak nie powinna ona być stosowana wobec dzieci. We Włoszech odnotowano już wiele przypadków, kiedy do szpitala w ciężkim stanie trafiali najmłodsi Włosi, którzy mieli niedobory witaminowe spowodowane stosowaniem wegańskich zasad.
W lipcu zaledwie roczne dziecko trafiło do szpitala w Mediolanie, a z badań wynikało, iż miało ono we krwi poziom wapnia ledwie wystarczający do przeżycia. Sąd stwierdził wówczas, że dieta wegańska pokrzywdzonego była nieadekwatna do jego wieku.
na podstawie: thelocal.it