Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 7 lutego 2017

Goździki zabijają komórki rakowe

CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2128984

Słowo „goździk” pochodzi od łacińskiego słowa „gwóźdź” – clavus (ang.cloves).
To nie tylko smaczna przyprawa, ale posiadają liczne właściwości lecznicze, są stosowane od tysięcy lat w medycynie ajurwedyjskiej –  pasożyty jelit, wykazują szerokie właściwości przeciwdrobnoustrojowe wobec grzybów i bakterii, sąpomocne przy dolegliwościach trawiennych, bolach zębów, hamują zapalenia, dezynfekują, wspierają prace mózgu, zawierają duże ilości antyoksydantów.
Ostatnio naukowcy odkryli ze goździki zabijają 91% komórek raka piersi i spowalniają wzrost o 78%.
Główny składnik olejku goździkowego – eugenol w przeprowadzonych badaniach in vitro zabil w ponad 91% trzy rodzaje agresywnych komórek ludzkiego raka piersi (MCF 10A, MCF7 i Komórki MDA-MB-231) przy wyjątkowo niskiej dawce zaledwie 4 uM. Po podaniu myszom, olejek spowolnił wzrost nowotworu piersi o 78% w ciągu zaledwie 28 dni. Ostatnie badania potwierdzają silną aktywność goździków w walce ‚z rakiem prostaty, raka płuc, raka gardła, czerniaka i innych.
Źródło:http://sekrety-zdrowia.org/gozdziki-zabijaja-komorki-rakowe/

***\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony
https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378