Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 12 lipca 2017

Koncerny farmaceutyczne planują wykorzystać umowę TPP do przejęcia całkowitej kontroli nad światową służbą zdrowia


Kiedy rządy wszystkich 12 państw, które podpisały Partnerstwo Transpacyficzne (Trans-Pacyfic Partnership; w skrócie TPP), ratyfikują ostatecznie ten traktat, będzie garstka zwycięzców i setki milionów przegranych.

Jak zauważa Common Dreams, grupy obywateli od dawna krytykują TPP za uległość wobec Wielkiej Farmy. Pochodzące z przecieku dokumenty pokazują, jak wielkie koncerny farmaceutyczne wykorzystują „nową agresywną formę międzynarodowego korporacjonizmu” do czerpania zysków kosztem zdrowia publicznego.
W wysoce krytycznej analizie tego dokumentu, która ukazała się niedawno na stronie WikiLeaks, australijska ekspertka w dziedzinie zdrowia publicznego, Deborah Gleeson, zwróciła uwagę, że deklarowanym celem Aneksu jest zagwarantowanie wysokiej jakości opieki zdrowotnej, lecz Aneks nie czyni nic w tym kierunku. Jego wyraźnym zamiarem jest służenie interesom przemysłu farmaceutycznego. Nie robi też nic w kierunku promocji „wolnego handlu” i zamiast tego ściśle określa działanie krajowych programów finansowania farmaceutyków i urządzeń medycznych w celu zagwarantowania większej bezkarności i większych możliwości wpływania na politykę w zakresie ochrony zdrowia.
Włączenie Healthcare Transparency Anex (Aneks w sprawie przejrzystości w zakresie ochrony zdrowia) do TPP w żaden sposób nie służy interesowi społecznemu. Co więcej, ustanawia niebezpieczny precedens polegający na wykorzystywaniu regionalnych umów handlowych do zakłócania systemów ochrony zdrowia w innych krajach. Może też uniemożliwić kontrolę przemysłu farmaceutycznego w przyszłości przez kraje rozwijające się.
Przedstawiciele USA i innych krajów podpisali TPP w Nowej Zelandii (jeden z krajów objętych paktem) 4 lutego. Umowa musi zostać teraz podpisana przez Kongres zanim wejdzie w życie.
Źródło: http://www.newstarget.com/2016-02-15-big-pharma-exploiting-the-tpp-deal-to-take-total-control-of-global-healthcare.html