Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 11 lipca 2017

"Sztuczni ludzie" pozwolą zakończyć nieludzkie eksperymenty na zwierzętach


Naukowcy od lat szukają dobrej alternatywy aby zakończyć często nieludzkie eksperymenty na zwierzętach a jednocześnie mieć dobre obiekty badań. Dlatego też specjaliści pracują nad "sztucznym człowiekiem" - specjalną aparatują na której będzie można testować wpływ różnych substancji.
Prace nad projektem prowadzi firma TissUse. Wspomiane urządzenie które ma zastąpić zwierzęta doświadczalne będzie w pewnym sensie przypominać ludzki układ wewnętrzny - znajdzie się w nim układ krążeniowy wypełniony krwią oraz wyhodowane w laboratorium organoidy. Wynalazek określany mianem sztucznego człowieka będzie wielkości palca i pozwoli zasymulować reakcję ludzkiego organizmu na podaną substancję.
Źródło: TissUse
Media już w 2014 roku zaczęły informować o tym projekcie. W jednym laboratorium można byłoby korzystać z setek takich urządzeń, co według autorów pomysłu byłoby nie tylko bardziej humanitarne - leki przecież nie zawsze mają taki sam wpływ na zwierzęta jak na ludzi.

Uwe Marx, naukowiec z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie oraz założyciel firmy TissUse powiedział wtedy, że jego przełomowa technologia mogłaby zacząć pojawiać się w laboratoriach najpóźniej w 2017 roku. Gdy wynalazek zostanie zatwierdzony przez organy regulacyjne, pozwoli on zlikwidować potrzebę eksperymentów które odbierają życie nawet 90 milionom zwierzętom w ciąguroku i zamknąć większość laboratoriów w których odbywają się takie testy.

Żródło:http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sztuczni-ludzie-pozwola-zakonczyc-nieludzkie-eksperymenty-na-zwierzetach