Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 23 lipca 2017

Pepsi przywraca aspartam do dietetycznych napojów rok po usunięciu kontrowersyjnego słodzika
PepsiCo ponownie wprowadza aspartam do części swoich dietetycznych napoi – rok po tym, jak usunęli ten sztuczny słodzik jako część ruchu marketingowego, który miał na celu troskę o zdrowie.

Pepsi usunęła słodzik „w odpowiedzi na wymagania konsumentów” w kwietniu 2015 r., w odpowiedzi na wezwania konsumentów, którzy byli zaniepokojeni tym, że aspartam niesie ryzyko zdrowotne.
Jednakże część starszych konsumentów rzekomo było niezadowolonych ze zmiany smaku napoju bez słodzika.
Aspartam, który jest ok. 200 razy słodszy od cukru, jest dziś jednym z najbardziej powszechnych sztucznych słodzików w użyciu.
Mocno skoncentrowany słodzik jest używany w wielu produktach dietetycznych jako mniej kaloryczny zamiennik cukru.
We wrześniu na rynku amerykańskim Pepsi Max zostanie przekształcona w Pepsi Zero Sugar i będzie zawierać aspartam. Jednakże Pepsi Diet będzie słodzona bez aspartamu, a opcja Classic Sweetener Blend wprowadzona do kolekcji dietetycznej będzie go zawierała.
Źródło: https://www.rt.com/usa/348608-diet-pepsi-aspartame-sweetener/?utm_source=browser&utm_medium=aplication_chrome&utm_campaign=chrome