Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 5 lipca 2017

Nie chodź z psem po asfalcie

.Pies domowy By YellowLabradorLooking_new.jpg: *derivative work: Djmirko (talk)YellowLabradorLooking.jpg:

Nie chodź z psem po asfalcie.Przyszły upały. Trudno oddychać, ciężko funkcjonować bez chłodnej wody i wentylatora. A z psem wyjść trzeba. Zanim jednak wyruszycie, dobrze sprawdzić jedną rzecz. Inaczej możesz zrobić krzywdę swojemu pupilowi.
Madrycka policja zamieściła w sieci to zdjęcie psiej łapy jako ostrzeżenie:
Poduszki łap to jedne z niewielu odsłoniętych części na ciele psa. I bardzo łatwo ulegają poparzeniu. Nagrzany bruk czy asfalt mogą spowodować bolesny i długo gojący się uraz. Łatwo temu zapobiec. Reguła jest prosta. Przed spacerem przyłóż dłoń lub przedramię do chodnika. Jeśli nie jesteś w stanie wytrzymać tak 5 sekund, pies tym bardziej. Podłoże jest dla niego zbyt gorące.
Człowiek tego nie czuje, ponieważ nosi buty. Istnieją, co prawda, specjalne ochraniacze na psie łapy. Jednak lepiej wybieraj poranne i wieczorne pory spacerów. Dzięki temu unikniesz nie tylko poparzeń, ale i udaru cieplnego. Pamiętaj, że psy mają dużo słabszy "układ chłodzenia" niż człowiek. Ich ciało broni się przed gorącem nie całą powierzchnią, a przez m.in. opuszki łap, język czy wnętrze uszu. 
Jeśli Twój ulubieniec zacznie się robić nadpobudliwy, to pierwszy sygnał, że broni się przed przegrzaniem. Ospałość to ostatni dzwonek alarmowy. Posadź go wtedy w cieniu i polewaj wodą. W szczególności okolice brzucha, wcierając wodę, by nie spłynęła po sierści. Tam zwierzak ma najwięcej naczyń krwionośnych.