Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 14 października 2017

Wyhodowano kwoki składające jaja z interferonem


Aviculture in Brazil


Chcąc zmniejszyć koszt produkcji leków, japońscy naukowcy wyhodowali kury, które składają jaja zawierające interferon beta (IFN-β). Wg nich, za jakiś czas cena tego interferonu może spaść o 90% – obecnie parę mikrogramów kosztuje nawet 100 tys. jenów, czyli ok. 888 USD.

Specjaliści z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology (AIST) wprowadzili geny interferonu beta do komórek prekursorowych plemników. Później za pomocą zmodyfikowanej spermy zapłodnili komórki jajowe. W ten sposób uzyskali kwoki z wybranymi genami, które składają jaja zawierające IFN-β. Obecnie zespół z AIST dysponuje 3 takimi kurami.
Japończycy planują sprzedawać interferon firmom farmaceutycznym za połowę ceny. Autorzy studium podkreślają, że uzyskany w ten sposób IFN-β zostanie najpierw wykorzystany do badań. Japońskie uregulowania dot. wprowadzania do obrotu nowych lub zagranicznych produktów farmaceutycznych są bardzo restrykcyjne, dlatego konsumenci będą jeszcze musieli poczekać na „kurzy” IFN-β.
Autorstwo: Anna Błońska
Na podstawie: Phys.Org
Zdjęcie: cicitony (CC0)
Źródło: KopalniaWiedzy.pl