Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 31 marca 2018

Jadalne-niejadalne


Niedawno By André Karwath aka Aka - Praca własna, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38052714


Niedawno organizacja ochrony praw konsumenckich Food Watch poinformowała o odkryciu w czekoladzie Kinder mineralnych aromatycznych olejów, które są wytwarzane przy przetwórstwie ropy naftowej. Spożycie takich produktów może doprowadzić do rozwoju nowotworów. Agencja RT przypomniała o innych skandalach żywnościowych ostatnich lat.
KONINA ZAMIAST WOŁOWINY
Skandal mięsny wybuchł w Europie 8 lutego 2013 roku. Pierwszym państwem, w którym odkryto koninę sprzedawaną jako wołowinę, była Wielka Brytania. Największe niebezpieczeństwo dla człowieka stanowi fenilbutazon, który może znajdować się w koninie. Ten preparat wykorzystuje się do leczenia koni i jest on skrajnie niebezpieczny dla organizmu człowieka.
KOTLET Z LSD
W marcu 2014 roku rodzina Moralesów z Florydy postanowiła przygotować na kolację kotlety. Po jakimś czasie po ich spożyciu wszyscy członkowie rodziny zostali hospitalizowani z symptomami zatrucia substancjami psychotropowymi. Jak się okazało, wołowina zawierała dużą dawkę LSD. Policji federalnej nie udało się wyjaśnić, w jaki sposób silny narkotyk trafił do opakowania z wołowiną.
80% ZARAŻONYCH KUR
W listopadzie 2014 roku wiodący brytyjski ekspert w dziedzinie jakości produktów spożywczych, profesor Tim Lang wezwał współobywateli do niekupowania w supermarketach kurczaków z powodu „oburzającego” poziomu zarażenia niebezpieczną bakterią Campylobacter. Ekspert opowiedział gazecie „The Guardian”, że osiem na dziesięć kur jest zarażonych niebezpiecznymi mikroorganizmami. Badanie przeszło 2 tysiące kurczaków sprzedawanych w sklepach.
PLASTIKOWA CZEKOLADA
W lutym 2016 roku amerykański koncern Mars wycofał ze sprzedaży w Niemczech czekoladowe batoniki „Mars”, „Snickers” i „Milky Way”, a także cukierki „Celebrations”. Doszło do tego po tym, jak w jednej z czekoladek zostały odkryte części plastiku, informuje gazeta „Handelsblatt”.
ORZESZKI ZIEMNE Z KADMEM
W kwietniu 2015 roku odkryto przekroczenie maksymalnego poziomu dopuszczalnej zawartości toksycznego kadmu w orzeszkach ziemnych ze Stanów Zjednoczonych. Rozpuszczone związki kadmu po przeniknięciu do krwi mogą atakować centralny układ nerwowy, wątrobę i nerki, a także naruszać wymianę fosforowo-wapniową w organizmie.
ŚMIERTELNE JEDZENIE DLA NIEMOWLĄT
W sierpniu 2013 roku nowozelandzka kompania mleczna Fonterra ogłosiła, że niektóre z jej produktów mogą zawierać bakterie wywołujące botulizm – ciężką chorobę porażającą układ nerwowy.
SZKLANE JEDZENIE
W marcu 2016 roku szwajcarska kompania Nestlé wycofała szereg produktów spożywczych z powodu ewentualności znajdowania się w nich kawałków szkła. Danych o poszkodowanych nie ma.