Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 15 marca 2018

Japończycy stworzyli drona, który w przyszłości może zastąpić pszczoły

Dzień w życiu Drone


Naukowcy w Japonii z pełnym sukcesem użyli małego drona do zapylenia kwiatu. Jak dotąd było to zadanie wykonalne jedynie dla owadów oraz zwierząt.

Zdalnie sterowane urządzenie było wyposażone w szczoteczkę z końskiego włosia, na której znajdował się specjalny żel, według naukowców będący kluczem do sukcesu procesu zapylenia.

„To pierwszy, światowy pokaz zapylenia przez sztucznie stworzoną jednostkę zapylającą będąca robotem,” powiedział Eijiro Miyako z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology in Japan, jeden z głównych badaczy zajmujących się eksperymentem.

Zapylanie jest jednym z podstawowych procesów w przyrodzie, który pozwala roślinom na reprodukcję. Jak dotąd żyliśmy w strachu przed kryzysem takowego systemu z powodu masowego wymierania pszczół – najważniejszej części tego łańcucha przyrody. Doprowadziłoby to do głodu na niespotykaną skalę, dlatego w ramach planu awaryjnego postanowiono zaprząc technikę do pomocy i przygotować sztuczny odpowiednik tych owadów. Póki co stawiamy na tym polu pierwsze kroki, kto jednak wie jak daleko uda nam się zajść za kilka lat?
\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony
https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378