Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

piątek, 3 marca 2017

Kwiaty które leczą.

By Stan Shebs, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=110869Kwiaty są nie tylko piękne, ale można je używać jako podstawowe składniki w żywności i medycynie. Wiele jadalnych kwiatów zawiera duże ilości fenoli i mają wspaniałe zdolności przeciwutleniaczowe. Można je dodawać do jedzenia albo w herbatkach by zapobiec przewlekłej chorobie.
Remedia kwiatowe są bardzo proste bo są niemal bezsmakowe, można je podawać w każdym daniu, w wodzie pitnej, albo „prosto z krzaczka”. Ponadto dawkowanie jest standardowe dla prawie wszystkich gatunków zwierząt, niezależnie od wielkości, wieku czy stanu zdrowia.
Kwiaty nie działają przeciwko tradycyjnym lekom, bo ich działanie ma wpływ na inne płaszczyzny. To pozwala lekarzom holistycznym nie dokonywać drastycznych terapeutycznych wyborów (remedia kwiatowe vs. leki), a raczej bardzo dobrze współdziałają z tradycyjnymi metodami leczenia, bo pomagają ludziom i zwierzętom pokonać sytuacje stresowe i być częścią procesu leczenia.
1) Jaśmin: Zapach jaśminu sprzyja dobremu samopoczuciu i spokojowi. Jako kwiat pachnący zwykle dodaje się go do zielonej herbaty i do surówek. Mówi się, że mają właściwości przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Korzyści zdrowotne herbatki jaśminowej: zmniejsza ryzyko choroby serca, wzmacnia system odpornościowy i zapobiega cukrzycy.
2) Róża: Królowa kwiatów zajmuje szczególne miejsce w chińskiej medycynie. Mówi się, że zawiera fenole o właściwościach przeciwzapalnych. Jest bogatym źródłem witamin mogących zmniejszyć ryzyko choroby serca, raka i cukrzycy. Czerwona róża zwiększa energię organizmu i czyni nas aktywnymi poprzez pobudzanie gruczołów nadnerczy, indygo daje nam pewność siebie i spokój usuwając lęk i zahamowania.
3) Piwonia: Piękna piwonia to nie tylko dekoracja ślubów / wesel, ale jedzona może łagodzić depresję. Jest jednym z najstarszych kwiatów, jej historia liczy 4.000 lat. Ma mocne właściwości uspokajające i przeciwkonwulsyjne. Często stosuje się ją w zaburzeniach neurologicznych i przy koszmarach nocnych oraz nadciśnieniu. Piwonia zawiera składnik przeciwzapalny – paeonol, który czyni ją cennym składnikiem środków przeciwzapalnych i przeciwgrzybiczych, w podrażnieniach i stanach zapalnych skóry.
4) Mak kalifornijski: Nie martw się, nie uzależnia i nie zawiera żadnego opium. Właściwości: łagodzi lęki i bezsenność, w problemach z pęcherzem moczowym u dzieci i dorosłych. Można go stosować z innymi naturalnymi środkami przez dłuższy okres by pomóc w depresji i zmęczeniu.
5) Bratek: Te jaskrawego koloru duże kwiaty nie tylko pięknie wyglądają, ale są korzystne dla serca i ciśnienia krwi z uwagi na dużą zawartość potasu i innych minerałów. Kremy i maści z bratków mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, i dlatego stosuje się je w leczeniu takich dolegliwości skórnych jak łuszczyca, egzema, swędzenie, liszajec i ciemieniucha. Skuteczna jest również herbatka z bratków do picia i jako okład na skórę.
6) Hibiscus / chińska róża: Często używa się jej do dekoracji surówek i w postaci herbatki. Zawiera antocyjaniny i przeciwutleniacze, obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Liście są bogatym źródłem polifenoli, które obniżają stężenie lipidów [właściwości hipolipidemiczne] i są przeciwutleniaczami. Przeprowadzone w Portugalii badania wykazały, że napoje z hibiscusem lepiej działają jako przeciwutleniacz niż inne. Polifenole w liściach mają właściwości przeciwnowotworowe.
7) Lotos: Kwiaty lotosu są popularne w kulturach wschodnich i zachodnich z uwagi na ich skuteczność w zwalczaniu stanu zapalnego, biegunki jak również poważniejszych chorób np. cholera i zapalenie oskrzeli. Syrop z tych kwiatów jest bardzo dobrym środkiem na ostry kaszel.
8) Aksamitka: Popularny pod nazwą genda phool w Indii, Chińczycy piją z niej herbatkę. Leczy miejscowe rany na skórze. Zawiera dużo białka luteiny znanej jako witamina dla oczu, przez co zapobiega chorobom oczu.
9) Chryzantema: Bogata w przeciwutleniacze i minerały, ma właściwości przeciwrakowe i przeciwzapalne. Badania wykazały, że wyciąg z tych kwiatów pomaga w leczeniu zaburzeń kostnych np. osteoporozy.
10) Męczennica: Ma właściwości lecznicze pomocne w bezsenności, lękach, niepokoju i epilepsji. Ma dobry wpływ na nerwy, łagodzi ból i uspokaja.
11) Sangwinaria kanadyjska: Ten mały biały kwiatuszek jest bardzo skuteczny w małych dawkach w leczeniu zaburzeń oddechowych. Można zrobić z niego pastę wymieszaną z innymi składnikami i nakładać na skórę w przypadku wysypki, kurzajek i innych dolegliwości skórnych. Herbatka z niej jest bardzo skuteczna w oczyszczaniu krwi i obniżaniu gorączki.
12) Stokrotka: Ma liczne właściwości lecznicze zarówno w infuzji jak i jako środek przeczyszczający, oraz wykrztuśny do usuwania z organizmu substancji toksycznych. Wykorzystuje się ją w leczeniu zaburzeń fizycznych np. zapalenie stawów i reumatyzm. W postaci maści pomaga w leczeniu ran.
Źródło: http://preventdisease.com/news/16/010516_12-Flowers-You-Didnt-Know-Heal-The-Body.shtml
tłum. Ola Gordon