Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 14 marca 2017

Mniszek lekarski lepszy od chemioterapii

Mniszek pospolity: zdjęcie

Wg opublikowanych badań  przez  naukowców z Wydziału Chemii i Biochemii Uniwersytetu Windstor w Kanadzie, napar z korzenia mniszka lekarskiego powoduje rozpad komórek nowotworowych w ciągu 48h, a jego dłuższe stosowanie może zniszczyć ich większość. Poprzednie badania potwierdzały skuteczność w przypadku białaczki i czerniaka, przeprowadzone testy wykazały pozytywny wpływ także w przypadku leczenia raka piersi, prostaty i innych rodzajów .
W przeciwieństwie do chemioterapii taki rodzaj leczenia nie wpływa destrukcyjnie na cały organizm, wręcz przeciwnie mniszek aktywuje i regeneruje wątrobę, działa żółciotwórczo, moczopędnie i odtruwająco.
Wg naukowców, może być skuteczniejszy od chemioterapii. Co zbytnio nie dziwi, jako że ich koledzy z Uniwersytetu w Seattle udowodnili że chemioterapia powoduje wzrost komórek nowotworowych.
Mniszek lekarski  jest szczególnie pomocny  w przypadku schorzeń woreczka żółciowego i wątroby, często skuteczny nawet w przypadku marskości i po przebytym wirusowym zapaleniu. Ze względu na właściwości moczopędne polecany jest w schorzeniach pęcherza, nerek, kamicy moczowej. Oczyszcza krew, wątrobę i nerki z toksyn. Pobudza wydzielanie soków żołądkowych, reguluje trawienie.
mniszek lekarski salatka

Oprócz herbatek czy wywarów z liści i korzenia, warto jeść na surowo młode listki w postaci np. sałatek, bo poza dobroczynnymi właściwościami dla narządów wewnętrznych i trawienia świeże liście zawierają duże ilości luteiny i zeaksantyny, a te dwa składniki mają dobroczynny wpływ na wzrok i zapobiegają wielu chorobom oczu.