Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

piątek, 10 marca 2017

Wpływ niebieskiego światła na mózg i organizm

businessman with handy
13:00   Zaburzając melatoninę światło smartfona rujnuje harmonogram snu. To prowadzi do wszelkiego rodzaju problemów zdrowotnych:
14:00   Są dowody na to, że niebieskie światło może uszkadzać wzrok poprzez zły wpływ na siatkówkę oka z biegiem czasu – potrzebne jest więcej badań.
15:00   Naukowcy badają czy niebieskie światło może prowadzić do zaćmy.
16:00   istnieje powiązanie między narażaniem na światło w nocy i niespokojny sen, oraz zwiększone ryzyko nowotworów piersi i prostaty.
17:00   Poprzez zaburzenia melatoniny i snu, światło smartfona może też wprowadzać bałagan z hormonami kontrolującymi głód, potencjalnie zwiększając ryzyko otyłości.
19:00   Osoby z obniżonym poziomem melatoniny i u których źle funkcjonuje zegar biologiczny w wyniku narażania na światło, są bardziej skłonni do depresji.
20:00   W długim terminie, brak wystarczającej liczby snu może prowadzić do gromadzenia się neurotoksyn, co jeszcze bardziej utrudnia sen.
21:00   Niewyspanie wywołane przez światło smartfona może doprowadzić do problemów z nauką.
23:00   Zaburzenia harmonogramu snu mogą prowadzić do braku koncentracji i osłabienia pamięci następnego dnia.
GreenMedInfo.com
Tłum. Ola Gordon   
\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony
https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378