Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

piątek, 10 listopada 2017

Naukowcy wszczepiają małe ludzkie mózgi szczurom

Małe ludzkie mózgi wszczepione szczurom wywołały poważną debatę etyczną wśród naukowców obawiających się, że może to dać gryzoniom pewien rodzaj ludzkiej świadomości. Oceniający ten projekt naukowcy twierdzą, że eksperymenty mogą osiągnąć punkt, w którym laboratoryjne szczury będą „uprawnione do pewnego rodzaju szacunku”.
Postępy w nauce pozwoliły ekspertom połączyć małe ludzkie mózgi ze szczurami. Aby to zrobić, stworzyli oni skupiska komórek zwanych organoidami, które zachowują się podobnie do ludzkich mózgów. Kilka laboratoriów wprowadziło te organoidy do mózgów szczurów, połączyło je z naczyniami krwionośnymi i z powodzeniem wyhodowało fizyczne połączenia.
„Medical Mag Stat” donosi, że kiedy naukowcy zaświecili w oko szczura lub pobudzili regiony mózgu zaangażowane w widzenie, to neurony z wszczepionym organoidem wzbudziły się. „To sugeruje, że ludzka tkanka mózgowa została funkcjonalnie zintegrowana ze szczurem” – podano w publikacji.
Naukowcy mają nadzieję, że pomoże to nam zrozumieć obrażenia mózgu lub leczyć choroby. Ale eksperci ostrzegają, że im bardziej ludzki mózg wszczepi się szczurom, tym bardziej będą one ludzkie. Na razie laboratoria zaszczepiają szczurom około trzech lub czterech organoidów, ale co, jeśli dodadzą więcej?
Bioetik Stanforda Hank Greely powiedział: „Ludzie mówią o połączeniu trzech lub czterech. Ale co by było, gdybyś mógł połączyć 1000? Byłoby to zbliżone do liczby komórek w mózgu myszy. W pewnym momencie może być tak, że to, co zbudowałeś, będzie uprawnione do pewnego rodzaju szacunku.”
Naukowcy z powodzeniem dostali się również do mózgów szczurów, aby kontrolować ich kończyny – zmuszając je do biegania, zatrzymywania i odwracania się w mgnieniu oka. Eksperci z Uniwersytetu w Buffalo College of Arts and Sciences w Nowym Jorku z powodzeniem manipulowali częściami mózgu, które kontrolują ruch, zatrzymywanie się i kręcenie, wykorzystując niewidzialne pole magnetyczne.
Autorstwo: Margi Murphy
Źródło oryginalne: TheSun.co.uk
Tłumaczenie i źródło polskie: PrisonPlanet.pl  Żródło:https://wolnemedia.net/naukowcy-wszczepiaja-male-ludzkie-mozgi-szczurom/