Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 28 października 2015

Badania żywności wykryły ludzkie DNA w Hot-Dogach.

NCI Visuals Food Hamburger.jpg

Badania żywności wykryły ludzkie DNA w hot-dogach

Opublikowano: 28.10.2015 | Kategorie: GospodarkaWiadomości ze świata
Badania genetyczne przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, jak mało wiemy o żywności, którą spożywamy. Firma Clear Food wykryła w niektórych produktach obecność ludzkiego DNA, natomiast żywność przeznaczona dla wegetarian zawierała mięso.
Do swoich analiz badacze wykorzystali technologię genetyczną nowej generacji i przeanalizowali w sumie 345 hot-dogów, kiełbaski i produkty spożywcze dla wegetarian. Wyniki okazały się szokujące. 4 z 21 testowanych próbek żywności wegetariańskiej miały problemy higieniczne. Większość przypadków zanieczyszczenia (67%) dotyczyło produktów, które nie zawierały mięsa.
Kolejny problem dotyczył niektórych etykiet, które podawały fałszywą informację o ilości białka – również dotyczyło to żywności przeznaczonej dla wegetarian. Testy wykazały również, że 3% żywności która miała zawierać mięso z kurczaka lub indyka, posiadała w rzeczywistości wieprzowinę.
Jednak to jeszcze nie wszystko. Okazało się, że 2% badanej żywności zawiera ludzkie DNA, z czego aż 66% to były produkty wegetariańskie. Ponadto, 10% wszystkich przetestowanych artykułów spożywczych, które miały być bez mięsa, zawierały kurczaka lub wieprzowinę. Dzisiejsza żywność z pewnością nie jest taka, jak była kiedyś – nawet nie mamy pojęcia co naprawdę znajduje się na naszym talerzu.
Autorstwo: John Moll
Źródło oryginalne: http://www.clearfood.com/food_reports/2015/the_hotdog_report