Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 25 października 2015

Żywność ekologiczna u kobiet w ciąży zmniejsza, ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dziecka.Żywność ekologiczna u kobiet w ciąży zmniejsza ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dziecka

Już od dawna media bombardują nas o zaletach spożywania żywności ekologicznej. Taka żywność zawiera mniejszą ilość toksycznych pozostałości po syntetycznych pestycydach czy innych chemikaliach. Wyniki wielu badań naukowych potwierdzają jej korzyści: dużą ilość składników odżywczych i witamin oraz wysoki poziom przeciwutleniaczy. Jednak nadal wielu ludzi go nie kupuje, ponieważ media jak mantrę powtarzają, że nie jest ono warte tak wysokiej ceny.
Dla tych, którzy zmienili żywność konwencjonalną na ekologiczną, kwestia zalet tej drugiej jest bezsporna. Dodatkowo nowe badanie naukowe rzuca światło na sprawę szczególnie ważną dla przyszłych mam: wpływ żywności organicznej na prawdopodobieństwo wystąpienia wad wrodzonych u dziecka.
Żywność organiczna zmniejsza ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u chłopców
Zgodnie z najnowszym artykułem Instytutu Nauk Społecznych matki, które jedzą w ciąży przede wszystkim żywność organiczną chronią swoje dzieci (przynajmniej chłopców) przed wadami wrodzonymi.
Badanie przeprowadzone przez dr Eva Sirinathsinghji to obszerna analiza epidemiologiczna sprawdzająca zależność pomiędzy spożyciem jedzenia ekologicznego a wielkością wskaźnika spodziectwa i wnętrostwa, czyli powszechnymi rodzajami wad wrodzonych układu moczo-płciowego u chłopców.
W ramach badania przebadano ponad 37 000 par matek z dziećmi. Okazało sięą, że ryzyko wystapienia u dziecka spodziectwa zmniejsza się 42-krotnie u kobiet spożywających żywność organiczną w porównaniu z tymi, które rzadko lub w ogóle takiej żywności nie spożywają.
Spodziectwo jest chorobą wrodzoną u chłopców, w której otwór cewki moczowej znajduje się na brzusznej (spodniej) stronie prącia. Obecnie wadę tą objęto szerokim monitoringiem, ponieważ zachorowalność na nią wzrasta – według badania częstotliwość jej występowania podwoiła się w ciągu ostatnich 14 lat.
Fragment badania:
„Jest to druga z kolei z najpowszechniej wystepujących chorób wrodzonych u chłopców, która dotyka 1 na 250 osób w Stanach Zjednoczonych i 3 na 1000 w Europie. Częstotliwość jej występowania wzrasta w różnych częściach świata, w tym w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. Międzynarodowa Izba Systemu Monitorowania Chorób Wrodzonych, organizacja pozarządowa działająca w ramach Światowej Organizacji Zdrowia, odnotowała wzrost zachorowalności na tę chorobę w 7 krajach europejskich już w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych. Wyniki duńskiego badania wskazują na wzrost ilości zachorowań z 0,24% populacji w 1977 do 0,52% w 2005. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom odnotowało podwojenie ilości zachorowań w okresie od roku 1968 do 1993. Amerykański Program Monitorowania Wad Wrodzonych, który zbiera wyniki diagnostyki noworodków z całego kraju, odnotowuje wzrost zachorowań na spodziectwo z 20,2 na 10 000 urodzeń w 1970 do 39,7 na 10 000 w 1993, tj. podwojenie w ciągu 14-letniego Tekst źródłowy:http://www.march-against-monsanto.com/new-study-organic-food-during-pregnancy-can-reduce-the-risk-of-certain-birth-defects/