Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

poniedziałek, 26 października 2015

Mikrochip, koty, psy teraz my?

Znalezione obrazy dla zapytania mikrochip

Microchip dla psów i Włochów będzie obowiązkowy

Opublikowano: 26.10.2015 | Kategorie: PrawoSpołeczeństwoWiadomości ze świataZdrowie
„W przeciągu dwóch lat każdy będzie posiadał microchip pod skórą”. To są słowa nie żadnego wariata ale Matteo Renzi, które zostały wypowiedziane dnia 12 czerwca 2015 roku po zatwierdzeniu projektu ustawy o amerykańskiej bazie i implantacji microchipów pod skórę wszystkim Włochom.
Na początku USA a następnie Szwecja. Włochy są trzecim krajem, który dołączył do programu implantacji microchipów pod skórę. Według Renzi, już w 2016 roku microchipy będą wszczepiane wszystkim nowo narodzonym dzieciom ludzi pracujących na etatach państwowych.
Następnie w ciągu 2017 roku implantacja microchipów będzie przeprowadzona na pozostałej ludności kraju. Od 2018 roku przeciwko tym, którzy będą się uchylać od implantacji mikrochipów, stosowane będą ciężkie sankcje, poczynając od grzywny w wysokości 3000 euro, a kończąc na 6 miesiącach więzienia.
Microchip będzie bazował na RFID, tak jak to obecnie jest wykorzystywane w przypadku wiejskich zwierząt hodowlanych. Dane o każdej osobie będą znajdowały się w bazie danych związanej z microchipem, który będzie gromadził informację o każdym codziennym działaniu i przemieszczeniach człowieka.
Zapowiada się, że wszczepiony microchip będzie także przydatny w dziedzinie ochrony zdrowia ponieważ będzie on swoistą „kartą zdrowia”, która będzie wykorzystywana w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Szczególnie przydatna będzie ta nowinka dla ludzi samotnych, którzy będą mogli, za pomocą specjalnego polecenia, wezwać natychmiast pogotowie ratunkowe w przypadku nagłego zachorowania.
Tłumaczenie: Tamara
Na podstawiehttp://www.dal.by/news/2/24-10-15-2/